Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Den do 2. vlny EET

Zhruba 250 tisíc dalších podnikatelů se musí od zítřejšího dne připojit k elektronické evidenci tržeb. Tak zvaná druhá vlna se týká všech velko i malo obchodníků, a to včetně prodejců na stáncích. Někteří podnikatelé ale měli s připojením EET problémy. Bu

Den do 2. vlny EET

Živě s Davidem Stančíkem z Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj

Bezbariérové školy

Do školy bez problémů i s handicapem. To je cíl projektu Oranžové schody, který v České republice funguje už několik let. Právě dnes základním školám vyprší termín pro podání žádostí o příspěvky z Nadace ČEZ na bezbariérové úpravy.

Centrum pro vzácné nemoci

Na dnešek - tedy na poslední únor připadá Den vzácných onemocnění. Těch je na světě aktuálně přes osm tisíc a nová stále přibývají. Nemocní a jejich příbuzní se často setkávají s nepochopením okolí i úřadů, v brněnské fakultní nemocnici pro ně proto vznik

Nová terénní auta pro armádu

Armáda hledá nové terénní vozy. Ty by měly nahradit dosluhující UAZy a Land Rovery. Vojsko jich teď má asi čtrnáct set. Nové modely chce rezort obrany nakoupit po roce 2020.

Ústav přístrojové techniky Akademie věd slaví 60 let

60 let od založení slaví brněnský Ústav přístrojové techniky Akademie věd. V minulosti proslul hlavně vývojem elektronových mikroskopů. Dnes v něm pracuje 180 výzkumníků. Věnují se čtrnácti oblastem vědy.

Pohořice hledají školníka

Profese školníka - člověk, který ji vykonává musí být instalatérem, elektrikářem i zahradníkem zároveň. Pro provoz školy je tak nepostradatelný. Třeba na základní škole v Pozořicích teď ale školníka dočasně nemají. Nahrazovat ho musí jiní zaměstnanci.

Zlínská pocta Rudolfu Kremličkovi

Krajskou galerii ve Zlíně obsadily půvabné koupající se ženy. A spolu s nimi taky důstojné portréty anebo prosluněné krajiny. Aktuální výstava tam po padesáti letech připomíná to nejlepší z tvorby Rudolfa Kremličky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD