Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Veřejné osvětlení

V Blansku mají nové pouliční lampy

Soud s Jaromírem Pořízkem

Ostravský krajský soud zprostil brněnského soudce Jaromíra Pořízka obžaloby. Bývalý předseda Krajského soudu v Brně byl obviněn hned z několika trestných činů, které souvisely se stavbou justičního areálu.

První sníh

První letošní sníh dnes ráno zasypal část Vysočiny a Jihomoravského kraje. Brněnští silničáři vyslali do terénu všech 21 posypových vozů.

Předpověď počasí na další dny

Živě s meteoroložkou ČT Taťánou Míkovou

Zasněžování Vysočina arény

Mrazivé počasí také umožnilo poprvé v nové sezoně spustit děla na výrobu technického sněhu. Využili toho v Jimramově a také v Novém Městě na Moravě. Tamní Vysočina aréna se totiž chystá na prosincový závod světového poháru v biatlonu.

Těžba dřeva s koni

Těžba dřeva před zimní sezónou právě vrcholí. V jihomoravských lesích jsou ale kromě traktorů a jiných těžařských strojů k vidění i koně. Do těžko přístupných míst se totiž technika nedostane.

Filharmonie s talentem

Klasická hudba z pera dvou nadaných Amádeů zaplní brněnský Besední dům. Připomenout má 260 let od narození Mozarta, ale také skladby mnichovského skladatele Hartmanna.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST