Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Největší oprava silnice ve Zlíně skončila

Největší investice posledních let do silnic ve Zlíně skončila. Nového povrchu, ale i rozšíření se dočkala ulice Mostní - jedna z nejzanedbanějších a zároveň nejstarších ve městě. Vede čtvrtí baťovských domků.

Končí opravy tepláren

Dopravní komplikace v Brně letos kromě rekonstrukcí silnic způsobily i opravy tepelných rozvodů. Staré parovody nahradily brněnské teplárny na šesti kilometrech moderními horkovody.

Schody jako památník

Zásadní rekonstrukci po víc než sto letech mají za sebou Velké schody v Uherském Brodě. Jejich nová podoba jim dává nový význam. Stal se z nich neobvyklý památník.

Univerzitní protest

Tibetské vlajky se dnes objevily na některých brněnských vysokých školách. Vyzval je k tomu rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

Neziskovka s podporou dalajlámy

V Brně sídlí jediná česká neziskovka, kterou dalajlama finančně podporuje - Brontosaurus. Ve vesnici Mulbekh v oblasti Malého Tibetu staví školu - dalajlama už na ni poslal 3 a půl milionu korun. V komplexu budov závislých na solární energii se zatím učí

Nedostatek sportovních lékařů

V České republice chybějí sportovní lékaři - například v kraji Vysočina ordinuje pouze jediný s potřebnou atestací. Speciální vyšetření přitom potřebují už i děti, které se začínají věnovat vrcholovému sportu.

Česko-slovenská výuka

eština a slovenština v jediné třídě na základní škole uprostřed slovenského města Partizánske. Výuku v dnes už cizím jazyce si vyzkoušeli sedmáci z Valašského Meziříčí a Benešova. Dopadlo to podle očekávání - čím mladší děti, tím větší jazyková bariéra.

Lesní stezky pro vozíčkáře

Vytipovat přírodní cesty, po kterých by se do lesa mohli vydat i vozíčkáři – cíl projektu, na kterém spolu s hendikepovanými začala pracovat Mendelova univerzita. Vytvoří i web s informacemi o sjízdnosti stezek.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST