Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nové čistírny odpadních vod

Víc než 540 milionů korun rozdělí Státní fond životního prostředí mezi jihomoravské obce. Ty je využijí k vybudování nových kanalizačních sítí nebo čističek odpadních vod. Projekty chystali starostové i několik let.

Nové čistírny odpadních vod

Živě s technologem vody Zdeňkem Pospíchalem

V některých obcích mají rostlinné čistírny

Kromě klasických čistíren si hlavně menší obce v kraji pořizují i alternativní - rostlinné. Jsou ale pořád ve výrazné menšině, v Česku jich je jen 18. I přesto, že jsou výrazně levnější na pořízení i údržbu.

Plány se stadionem v Drnovicích

Stadion v Drnovicích má oficiálně nového vlastníka. Po víc než desítce let, kdy ho měli pod kontrolou konkurzní správci, se o něj bude starat firma Mengas. Už je uvedená v katastru nemovitostí.

Cena benzinu roste

Ceny benzínu na jižní Moravě atakují třiceti-korunovou hranici. Od minulé středy paliva podražila o dva-a-čtyřicet haléřů. V jihomoravském kraji řidiči tankují dráž než je republikový průměr.

V Telči chtějí zbourat hotel

Někteří lidé z Telče a okolí nesouhlasí s bouráním secesního hotelu postaveného v roce 1903. Stojí nedaleko historického centra města, které je v seznamu Unesco. Majitel chce budovu zbourat a místo ní postavit supermarket.

Úsekové měření na D1

Živě s redaktorkou Dominikou Řebíkovou

Ubývá obecních kronikářů

Obce na Vysočině mají nedostatek kronikářů - těch, které kvůli tomu přestaly záznamy vést úplně, už jsou desítky. Chybějí především mladí lidé, kteří by obecní kroniku psali ručně. Zákon už dnes přitom povoluje i její elektronickou podobu.

Výstava děl nejlepších ilustrátorů

Stovky nových obyvatel má zámek v Holešově na Kroměřížsku. Postavičky vytvořené nejlepšími českými ilustrátory uplynulého století. Budou tam bydlet až do podzimu a pořadatelé věří, že výstava přiláká deseti-tisíce návštěvníků.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST