Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Regulace veřejného prostoru

Radnice v Rožnově pod Radhoštěm chce stanovit nová pravidla pro umístění reklamních stojanů, takzvaných áček. Drtivá většina obchodníků je totiž umisťuje na chodník bez potřebných povolení.

Regulace reklamy ve městech v regionu

O regulaci reklamy v ulicích se snaží i další města. Průkopníkem je Znojmo, které pokyny pro podnikatele v historickém centru zpracovalo už před devíti lety.

Protidrogová razie v Křižanově

Varnu pervitinu přímo v areálu bývalého masokombinátu v Křižanově na Žďársku odhalili jihomoravští celníci. Při akci s krycím názvem masna zadrželi i tři cizince, kteří vyrobenou drogu vyváželi hlavně do Německa a na Slovensko.

Obrana proti teroristickým útokům

Reagovat na situace jako je třeba teroristický útok – to se učí čeští lékaři na olomouckém letišti v Neředíně. Celý projekt organizuje izraelský specialista Gery Grosman, který nebezpečné situace sám zažil.

Skladování nebezpečné munice u soudu

Kauza muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku dnes poprvé před soudem. Nikoliv kvůli explozím ,ale kvůli zakázaným minám. Z jejich dovozu a skladování je obžalováno 5 zbrojařů ze dvou českých firem.

Návrh budoucí podoby nádraží

Nádraží v centru - brněnská radnice dál pracuje na této variantě. Dnes rada schválila vítězný návrh urbanistické soutěže, kterou vypsalo právě město. Zaplatilo za ni víc než pět milionů.

Vytopené byty v Olomouci

Čtyři tisíce litrů vody vytopilo 20 bytů v I.P.Pavlova v Olomouci. Horní část tohoto domu totiž slouží jako zásobník pitné vody pro přilehlé sídliště a fakultní nemocnici. Voda unikla při opravě ventilu vodojemu.

Rekonstrukce tváře pravěké princezny

Jak nejspíš vypadala tak zvaná princezna z Býčí skály, dnes odhalilo Moravské zemské muzeum. Její tvář ve spolupráci se sochařem vymodelovali antropologové podle 2 a půl tisíce let staré lebky, kterou muzeum vlastní.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST