Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Velikonoční svátky

Živě ze Štípy s redaktorem Josefem Kvasničkou.

Nový státní svátek - Velký pátek

Jak se firmy na jižní Moravě vypořádaly s novým státním svátkem.

Velikonoční trhy v Brně

Dostáváme se k Velikonočnímu pondělí - k němu patří pomlázky a ozdobená vejce. Zatímco dřív si lidé obojí vyráběli doma, teď symboly Velikonoc často nakupují. A to především na velikonočních trzích, které pořádají některé obce v regionu.

Začíná zámecká sezona

Na teplé počasí, které lidi vyláká na procházku, spoléhají i památkáři. S příchodem jarních svátků zahajují sezonu hrady a zámky v regionu - často s velikonoční tematikou.

Nový archeopark v Pavlově

Unikátní naleziště mamutích kostí, dobové nástroje, ale i hrob, na který se pomocí prostorové projekce zobrazí pravděpodobná podoba pravěkých lidí - to je jen pár lákadel, které na návštěvníky čekají v archeoparku v Pavlově na Břeclavsku.

Budoucnost bývalých Jaselských kasáren

Brno pokročilo v jednáních o mimosoudním narovnání ohledně bývalých Jaselských kasáren. Zhruba 22 a půl tisíce čtverečních metrů lukrativních pozemků už roky blokují spory o platnost smlouvy mezi městem a firmou Klim-invest.

Obnova parku ve Znojmě

Čtyřicet stromů zmizelo ze znojemského dolního parku. Lesníci je pokáceli o víkendu. Některé z nich už byly nebezpečné.

Znovuotevření Fait Gallery

Tři měsíce zabydlování v nových prostorách včera vyvrcholily slavnostním znovu-otevřením brněnské Fait Gallery. Nově sídlí v bývalé slévárně vedle Vaňkovky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD