Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Společné cvičení policie a armády na hranicích

Policisti a armáda dnes cvičili případné znovuzavedení kontrol na hranicích s Rakouskem. Podle policejního prezidia šlo o zkoušku ochrany pomezí v případě zesílení migrační vlny.

Dluhy za motocyklovou Grand Prix

Příští rok se v Brně Velká cena pojede. České televizi to řekl brněnský primátor Petr Vokřál. Závod prý není v ohrožení. Jenže - do konce září měl vzniknout spolek na pořádání příštích ročníků.

Nová loď na Baťově kanálu

Lodní flotila na Baťově kanálu má ode dneška novou posilu. Jmenuje se Jožin a na trase unikátní vodní cesty bude sbírat odpadky a čistit zanesené břehy.

Zvýšení blokových pokut

Zítra začne platit nový zákon, který zpřísňuje pokuty za přestupky proti veřejnému pořádku a majetku. Maximální výše blokové pokuty, kterou strážníci můžou udělit, se z tisícovky zvedne na 5 tisíc.

Žďárská MHD v mobilu

Cestující městské hromadné dopravy ve Žďáru nad Sázavou mají novou možnost, jak zjistit odjezd svého autobusu. Město spolu s dopravcem spustilo aplikaci.

Retrospektiva Lubo Kristka

Za dosavadní tvorbou malíře, sochaře a performera Lubo Kristka se ohlíží aktuální výstava na zámku ve Křtinách na Blanensku. Autor ji zahájí dnes večer happeningem – jeho výtvarná tvorba je s tou happeningovou úzce spojená.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST