Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Dopravní stavby ve Zlínském kraji

Další naděje, další rozpaky. V otázce výstavby silnice R55 od Otrokovic na Zlínsku ve směru na Staré Město a Bzenec trvají už 20 let.

Chybějící nájezd na dálnici

Dopravní komplikace denně trápí i Brno. Konkrétně přes městskou část Slatina projíždí tisíce osobních aut i kamionů - i kvůli chybějícímu nájezdu na dálnici D1 u průmyslové zóny Černovická terasa.

Týden genetiky v Brně

Genetika pro odborníky i pro laiky. V Brně odstartoval týden plný konferencí a diskuzí zaměřených právě na tento vědecký obor.

Novinky s uprchlíky

elkem 155 uprchlíků odhalili minulý týden policisté na jihu Moravy. Stále tak platí, že jižní Morava je pro běžence vstupní branou do Česka.

Olomoučtí lékaři zpět z Jordánska

Víc než dva týdny pomáhali syrským uprchlíkům lékaři z fakultní nemocnice Olomouc - v hlavním městě Jordánska operovali asi tři desítky lidí.

Vandalové poničili hřbitov

Škodu zhruba 100 tisíc korun způsobili zatím neznámí vandalové na hřbitově v Podolí u Brna. Rozbili a poničili náhrobky a vybavení. Zatímco policisté po vandalech pátrají, obec plánuje, že na hřbitov i další místa budou dohlížet kamery.

Dopravní komplikace v Brně

Havárie potrubí dnes zablokovala dopravu na jedné z důležitých brněnských křižovatek - Tomkově náměstí.

Vápnění lesů na Vysočině

Na nejvyšším vrcholu Vysočiny - Javořici a v celém jejím okolí - teď probíhá vápnění lesů.

Začal nový školní rok

dstartoval nový akademický rok. Do Brna, ve kterém je hned šest veřejných vysokých škol nebo univerzit, letos míří kolem 70 tisíc mladých lidí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST