Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Uprchlická krize

Dalších 27 uprchlíků zadrželi v noci na dnešek policisté na území Jihomoravského kraje. 21 z nich jelo vlakem, šest přejíždělo přes hraniční přechod v Mikulově. Uprchlická krize tématem dnešních Událostí v regionech.

Uzavírky na Vysočině

Řidičům na celé Vysočině se konečně uleví, po měsících prací totiž končí většina uzavírek na hlavních tazích v regionu. Bez dlouhých objížděk je dostupná už i Třebíč - ta přitom byla celé prázdniny takřka odříznutá od světa.

Zastupitelstvo o zveřejňování zakázek

Spory mezi opozicí a koalicí v městské části Brno-střed pokračují i na dnešním zasedání zastupitelstva. Vedení radnice v čele s hnutím Žít Brno čelilo kritice už v minulých týdnech.

Rekordní návštevnost Lednice

Zámek v jihomoravské Lednici by se mohl potřetí za sebou stát nejnavštěvovanější památkou v zemi. Pomohla k tomu druhá polovina prázdnin, ve které na někdejší panství Lichtensteinů dorazila rekordní návštěva.

Projekt českých a slovenských výtvarníků

ARS 51 - československý výstavní projekt využívá symbolu silnice I/51, která spojuje dvě města - Hodonín a Senici. Právě tam se představí čtyři vybraní výtvarníci. V Hodoníně ti ze Slovenska, v Senici zase Češi.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST