Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Víc pěstounů na jihu Moravy

Počet pěstounů na přechodnou dobu v Jihomoravském kraji přibývá. Děti v krizové situaci tak rychle putují z center okamžité pomoci do rodinného prostředí. Téma Událostí v regionech.

Podpora českých mozků

00 milionů korun půjde v následujících pěti letech na rozvoj vědy v jihomoravském kraji. Grant získal projekt SoMoPro, který je určen pro talentované vědce.

Kauza medu s exotickým pylem

Firma Včelpo z Blanenska, které Potravinářská komora kvůli údajnému míchání českého a zahraničního medu odebrala označení Český výrobek a Klasa, stále tvrdí, že její med je čistý.

Civilní pomocníci policie

Byli svědky loupeže, místo přivolání policie ale lupiče zadrželi sami. Dva muži ze Sedlece na Břeclavsku chytili pachatele, který na Moravě vyloupil už několik pošt.

Otevření silnice u muničních skladů

Další významný posun směrem k normálnímu životu v okolí vybuchlých muničních skladů na Zlínsku. Od včerejší půlnoci je volně průjezdná silnice mezi Haluzicemi a Lipovou.

Tři dny do astronomického jara

Za tři dny začne astronomické jaro. Na jihovýchodní Moravu díky teplému počasí dnes dorazilo s předstihem.

Mučedník v HaDivadle

Brněnské HaDivadlo uvádí v české premiéře hru německého dramatika Maria von Mayenburga Mučedník. Před diváky staví otázku, jak by vypadal svět, kde každý fanaticky brání svoji víru.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST