Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Rozpočty měst a obcí

Většina samospráv v těchto dnech dokončuje návrhy svých rozpočtů na příští rok. Třeba Jihomoravský kraj bude díky úsporám z předchozích let víc investovat - hlavně do dopravní infrastruktury. Výrazněji podpoří taky školství a zdravotnictví.

Ministr obrany navštívil Květnou

Ministr obrany Martin Stropnický dnes navštívil Květnou na Pardubicku. Tam by se měla přesunout munice z Vrbětic. Sklad v Květné ale bude ještě potřeba upravit – za 20 milionů korun.

Speciální kontejnery na olej

Na oleje, které zůstávají po smažení kaprů a řízků si radnice ve 120 obcích a městech pořídily speciální kontejnery. Chtějí chránit kanalizaci - olej z fritovacích hrnců odpadní systém ucpává. Nejvíc právě o Vánocích.

Gang seniorů okrádal seniory

Ve vazbě zůstane šestice, která podle obžaloby na Moravě okrádala seniory. Rozhodl o tom před několika hodinami Městský soud v Brně. Státní zástupkyně je viní z toho, že připravili bezmála třicítku lidí o jeden a půl milionu korun.

Led pro Sněhové království

V opavských mrazírnách dnes začaly přípravy na další ročník mezinárodního sochařského sympozia s názvem Sněhové království. I letos se na něj do Rožnova pod Radhoštěm chystají sochaři z celé Evropy.

Sweeney Todd v Divadle na Orlí

Ďábelský holič z Fleet Street - Sweeney Todd – zpívá poprvé v češtině, a to v brněnském Divadle na Orlí. Oblíbený hororový muzikál přeložila Alžběta Šáchová přímo pro studenty JAMU.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST