Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Problémy zemědělců s odbytem

Stále víc jihomoravských zemědělců se snaží svoji zeleninu a ovoce dodávat svým zákazníkům přímo na stůl.

Alternativní způsoby prodeje

Existují ale i další způsoby, jak udat úrodu, když je boj o místo v supermarketu složitý. Nebo to zemědělec vůbec nechce zkoušet.

Grand prix České republiky 2014

Už zítra se do Brna začnou sjíždět tisíce fanoušků silných motorek na 49. ročník Velké ceny silničních motocyklů. Policie do terénu nasadí asi tisícovku mužů a žen.

Půjčovna knih v telefonní budce

Čtenáři z Bystřice nad Pernštejnem a okolí mají novou možnost, jak sehnat zajímavé publikace. Radnice na tamním náměstí zprovoznila tak zvanou knihobudku.

Nová vlaková zastávka

Novou železniční zastávku bude mít od příštího roku Znojmo. Vznikne nedaleko nové nemocnice. Těm, kteří do města přijíždějí vlakem, se tak cestování k lékaři nebo na návštěvu příbuzných zkrátí až o polovinu.

Zlín má novou točnu trolejbusů

Ve Zlíně vznikla nová točna trolejbusů. Díky ní se cestujícím přiblíží třeba poliklinika anebo tovární areál. Trolejové vedení se tak prodloužilo poprvé od roku 2000. Do budoucna už dopravní podnik podobné změny nechystá

Nová metoda léčby rakoviny

Brachyradioterapii - tedy ozáření nádoru přímo uvnitř těla chtějí lékaři mnohem víc nabízet pacientkám s rakovinou prsu.

Slavnosti rajčat v Břeclavi

A zelenina teď ještě jednou ve vysílání, ale trochu jinak - rajčatům bude věnovaný víkend v Břeclavi. Město následovalo příklady dalších míst, která vsadila na sezónní potraviny, vypěstované na svém území.

Ryby v Podyjí pod drobnohledem

Může vranka obecná nebo pstruh doplavat ze Znojemské nádrže do Vranova nad Dyjí? I na tuto otázku by měl odpovědět rozsahem jedinečný výzkum. Odborníci označili tisíce ryb unikátními značkami. Teď sledují, jak se v řece pohybují.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 P ST