Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Vrcholící sklizeň zemědělců

Žně na jižní Moravě jdou do finále. Zemědělci už sklidili 60 procent obilí a 92 procent řepky. Právě výnosy z řepky budou letos navzdory suchu vyšší než loni - o půl tuny na každý hektar.

Žalobce: Organizovaná skupina likvidovala firmy

Vrchní soud v Olomouci začal dnes znovu rozkrývat případ údajných tunelářů, kteří měli podle původní obžaloby připravit 800 firem, podnikatelů i státních institucí o stovky milionů korun.

Ruská antikavárna v Brně

Neobvyklý podnik v brněnských kavárenských kruzích - tak zvaná antikavárna Štáb. Jde o původně ruský koncept kavárny, kde zákazník platí jen čas, který tam stráví. Obliba podobných míst v Evropě roste.

Budoucnost Barum Czech Rally Zlín

Elitní nebo provinční závod. Přesně takové dilema řeší několik dnů po brněnské motocyklové Grand prix i Barum rally ve Zlíně. Třídenní automobilový závod, na který přijíždí 200 tisíc diváků z celé Evropy.

Stanice změří skleníkové plyny

Atmosférická stanice v Křešíně u Pacova začne v nejbližších dnech měřit pohyb skleníkových plynů v atmosféře. Technici dnes ve výšce 240 metrů nad zemí kontrolovali nově instalované přístroje a zahajují zkušební měření.

"Neobjevené" památky

Mají co nabídnout, přesto o nich lidé často nevědí. Památkáři se v novém projektu rozhodli upozornit na hrady a zámky, které jsou - podle nich - neprávem opomíjené. Takzvané neobjevené památky teď chtějí prosadit.

Začíná festival Ha Makom

V Holešově začal 14. ročník Festivalu židovské kultury. Až do neděle nabídne koncerty, výstavy, přednášky a také ochutnávku židovské kuchyně. Součástí akce je i pobyt osmi mladých dobrovolníků.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 P ST