Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nová šance pro Amazon

Brno definitivně podpořilo stavbu logistického centra Amazon na Černovické terase. Poté, co před měsícem zastupitelé schválili prodej pozemků developerovi, dnes odhlasovali i změnu územního plánu.

Spory o lodě na Vranově nekončí

Povodí Moravy jednomu z provozovatelů - Martinu Balíkovi - přikazuje do konce května vyklidit pronajaté pozemky na hrázi nádrže. Podnikatel se ale brání - důvody pro výpověď považuje za neopodstatněné.

Mezinárodní úspěch české kapely

Folk-metalová kapela Chiasmatic získala druhé místo v mezinárodní skladatelské soutěži. Jejich skladba Temptament soutěžila mezi 18 a půl tisíci dalšími.

Kontroverzní směna pozemků na přehradě

Česká televize zjistila nesrovnalosti v plánované směně pozemků u přehrady, patřících brněnskému magistrátu. Proti výměně ostře vystupuje i městská část Kníničky.

Dvě obce spojí volby s referendem

Dvojí hlasování čeká o víkendu obyvatele Velenova a Šebetova na Blanensku. Obě obce totiž s volbami do evropského parlamentu spojily i místní referenda, která díky tomu můžou trvat netradičně dva dny.

Raději k nám nejezděte, varují uzavřená města

Města na Vysočině zatarasená uzavírkami. Někde dokonce radí - vůbec nejezdit. Komplikace v dopravě se nevyhne ani dovoleným, a tak už teď města chystají záchytná parkoviště a informační tabule, které budou turisty navádět.

Zapomenutý balet ve vile Tugendhat

První scénické uvedení polozapomenutého baletu Uspud francouzského skladatele Erika Satieho můžou teď vidět lidé v Brně – ve vile Tugendhat.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST