Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zahlazování pokut prominentům

Stál v čele městské policie, jeho známí ale pokuty platit nemuseli. Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl dnes poprvé před Městským soudem vypovídal k případu, ve kterém ho obžaloba viní ze zahlazení celkem jednatřiceti přestupků.

Rizika vyléčených pacientů

Lepší život bez následků po ozařování a chemoterapii u mladých pacientů slibují onkologové. Brněnská Dětská nemocnice se zapojila do mezinárodního evropského projektu.

Výpovědi bývalých radních v kauze Bytasen

Bývalí radní městské části Brno-sever stanuli dnes před soudem. Konkrétně za to, že v letech 2000 až 2002 odhlasovali údajně nevýhodné smlouvy, kvůli kterým soukromý správce bytového fondu získal desítky milionů právě z kasy této městské části.

Nechtěná silnice na státní hranici

Nechtěná silnice za 9 milionů korun - v nedotčené přírodě česko-slovenského pohraničí. V pohoří Javorníky ji chtějí stavět Městské lesy Povážská Bystrica.

Restaurátoři opravují jeskynní malby

Restaurovat sochy, obrazy, vzácné relikviáře nebo nábytek. To vše je v dnešní době už zcela běžné. Čeští odborníci se však u nás nyní poprvé odvážili ošetřit historicky velmi cenné malby v jeskyních.

Začal Týden romské kultury

Dnešním dnem odstartoval Týden romské kultury. Přestože mezinárodní den Romů připadá až na zítřek - v Brně budou Romové svůj svátek poprvé slavit celý týden.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST