Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nové špičkové výzkumné centrum v Brně

Nové špičkové centrum výzkumu dnes otevřela brněnské VUT. IT for inovation je čtvrtým takovým střediskem v Brně. V počítačových laboratořích budou vědci vyvíjet třeba bezpečnostní systémy nebo specifické mikroprocesory

(Ne)zaměstnanost po rodičovské dovolené

Co se týče zaměstnanosti žen a mužů po rodičovské dovolené, Česká republika je na tom Evropě skoro nejhůř.

Hasiči cvičili vyprošťování z kamionů

Počet nehod kamionů a autobusů za poslední roky na jižní Moravě prudce vzrostl. I kvůli tomu cvičí jihomoravští hasiči v Tišnově, jak z nabouraných velkých aut vyprošťovat zraněné. Přizvali si k tomu i odborníka ze zahraničí.

Na jižní Moravě padaly teplotní rekordy

Včera začalo astronomické jaro a počasí tomu odpovídá. V tomto týdnu padá jeden teplotní rekord za druhým. A lidi vyráží do přírody nebo za sportem.

Školy využívají vyšších cen za papír

Za papír - školní pomůcky nebo třeba hodiny plavání a výlety. Školy na Přerovsku využívají vyšších výkupních cen a snaží se tak vylepšit svůj rozpočet. Žáci totiž sbíráním starého papíru dokážou získat desetitisíce.

Práce na opravě Zelného trhu ještě nezačaly

Práce na opravě Zelného trhu pořád stojí. Město totiž se stavaři zatím nepodepsalo smlouvu. Prodejci ze Zelného trhu se přitom už v pondělí museli přestěhovat na Moravské náměstí.

Šperky z dobytčích rohů

Jednadvacet let opracovává hovězí rohovinu, kravské a býčí rohy. Vyrábí z nich šperky, knoflíky nebo poháry. Řeč je o Milanu Strmiskovi z Mešovic na Znojemsku.

Básně v ulicích na Den poezie

Světový den poezie a s ním básně v ulicích - autoři své verše vylepují na nejrůznějších místech. A lidé je pak pomocí internetu hledají. Tak zvaný guerilla poetring dnes ovládl Brno, dalších pětadvacet českých měst a tři zahraniční.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST