Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Silničáři ušetřili, opraví silnice

Teplá a suchá zima ušetřila peníze silničářům. Oproti loňsku měli jen zlomek výjezdů. Ušetřili tak na naftě, posypech i na údržbě aut. Peníze teď využijí na opravy úseků, které jsou v havarijním stavu.

Pokladničky pro Libušín

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm dnes převzalo dvacítku dřevěných pokladniček. Podpoří tak sbírku na obnovu národní kulturní památky Libušín.

Vranovskou přehradu čeká výročí

Osmdesát let provozu slaví Vranovská přehrada. Okolí nádrže patří dlouhodobě mezi nejvyhledávanější rekreační oblasti na jižní Moravě. Už teď se proto na výroční sezónu připravují památkáři, kempaři i loďaři.

Na jižní Moravě mizí broskvoňové sady

Na Jižní Moravě mizí broskvoňové sady. Lidi o tuzemské broskve ztrácejí zájem, a tak se sadařům nevyplatí je pěstovat. Ti, kteří přes obchodní nepřízeň broskve pěstují, vyjeli do sadů s postřiky.

Právníci změřili síly v soudní síni

Nejlepší studenti z českých právnických fakult se dnes střetli v klání advokátů. Při nahraném soudním procesu na půdě Ústavního soudu si nanečisto vyzkoušeli roli žalobce, ale i obhájce.

Opravy zastaví dopravní tepnu na 16 měsíců

Už za několik hodin čeká Brno uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic - Milady Horákové. O půlnoci tam začne šestnácti měsíční plánovaná uzavírka. Přinese velké změny v hromadné dopravě a průjezd městem zkomplikuje i řidičům.

Gang pěstitelů marihuany skončil ve vězení

Gang pěstitelů marihuany dnes poslal do vězení krajský soud v Brně. V Určicích a Koválovicích – Osíčanech na Prostějovsku jí vypěstovali asi 32 kilogramů. Za poslední 2 roky už policisti objevili skoro pětistovku pěstíren.

První bytová restaurace v Brně

V Brně otevřela první takzvaná bytová restaurace - místo, kam lidé chodí na několikachodové večeře uvařené paní nebo panem domácím.

Krumlov vsadil na Vladimíra Franze

Na zámku v Moravském Krumlově vrcholí přípravy na letošní sezonu. Největším tahákem má být výstava děl výtvarníka Vladimíra Franze. Moravský Krumlov chce znovu nalákat turisty a posílit návštěvnost zámku i města

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST