Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Boj proti hazardu pokračuje

O osudu kasina v Bobycentru dnes rozhodovali zastupitelé brněnské části Královo pole. Ti na konci minulého roku zakázali veškeré herny na svém území. Hazard opět tématem Událostí v regionech.

Kde na Zlínsku herny přibyly

Z míst, odkud je vyhnaly nové vyhlášky, se herny stěhují tam, kde zatím žádná regulace neplatí. Projevilo se to třeba v Holešově na Kroměřížsku.

Veslí nad Moravou řeší problémy s majitelem zámku

pory mezi radnicí ve Veselí nad Moravou a majiteli tamního zámku pokračují. Firma Wessels, která památku před lety získala v dražbě, nejspíš přijde o tři budovy, které k zámku přiléhají.

V Hustopečích se mladí lidé učí šít kroje

V Hustopečích na Břeclavsku se mladí lidé čím dál víc zajímají o folklorní tradice. Radnice tam teď spouští projekt, při kterém se mladí budou učit od starších generací šít kroje, oblékat se do nich a starat se o ně.

Soud kvůli prodeji nebezpečného lihu

Případ, který souvisí s metanolovou aférou, začal řešit olomoucký Krajský soud. Stanuli před ním provozovatel smíšeného zboží a prodavačka z Olomouce. Oba podle obžaloby prodávali rum a vodku obsahující metylalkohol.

Obrazy z valtického sympozia jsou zničené

Neznámý vandal poničil několik obrazů současných českých výtvarníků na zámku ve Valticích. Velkoformátové malby, které tam malíři tvořili od roku 1992, někdo neodborně vytrhal z rámů a teď nejsou k nalezení.

Rozkvetly bledule v Chlébském

V Údolí Chlébského potoka na pomezí Jihomoravského kraje a Vysočiny vykvetly tisíce chráněných bledulí jarních. V tamní rezervaci budou k vidění ještě minimálně čtrnáct dní.

Začal 5. ročník Týdne výtvarné kultury

Brno čeká sedm dní plných výstav, workshopů, videoprojekcí a komentovaných prohlídek. Začal Týden výtvarné kultury. Pátý ročník této akce se opět snaží o propojení uměleckých oblastí a o šíření umění mimo galerie.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST