Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Podpora rodin s dětmi v Jihomoravském kraji

Na jihu Moravy přibývá takzvaných Family pointů. Veřejná místa, kde můžou rodiče v případě potřeby pečovat o své děti, vznikají hlavně na úřadech, ale taky v knihovnách, nemocnicích, nebo v infocentrech.

Bývalý elitní policista znovu u soudu

Tři roky ve věznici s ostrahou by měl strávit bývalý elitní policista Martin Foltýn. Jihlavský soud dnes smetl ze stolu námitky krajského soudu v Brně a potvrdil původní trest z loňského července.

Společnost Kajot končí s podporou sportu v Brně

Společnost Kajot končí s podporou brněnského sportu. Zareagovala tak na městskou vyhlášku o regulaci hazardu, kvůli které z Brna postupně zmizí většina heren s automaty a videoloterijními terminály.

Umělý vodácký kanál v Olomouci

Olomouc by mohla mít umělý vodácký kanál. Jeho výstavbu plánují kanoisté z Univerzity Palackého. Kanál s divokou vodou totiž jednomu z nejúspěšnějších tuzemských oddílů chybí a jeho dospělí členové tak musí z Hané odcházet třeba do Prahy.

Třebíčský rodák zachraňoval židovské děti

Za záchranu židovských dětí v koncentračním táboře chce město Třebíč dodatečně uctít svého rodáka. Antonín Kalina v Buchenwaldu zachránil přes tisíc dětí. Teprve nyní se o jeho činech dozvídá veřejnost ale také jeho příbuzní.

Hokejoví fanoušci ve školních lavicích

Už i hokejoví fanoušci se dočkali své části olympijských her v Soči. Od šesti hodin hraje česká reprezentace svůj první zápas se Švédskem. Lidé ho sledují nejen doma u obrazovek, ale i v restauracích a barech nebo třeba ve školních lavicích.

Bourání v areálu Svitu začalo naplno

Drahá elektronika dnes ve Zlíně doslova létala vzduchem. V průmyslovém areálu v centru krajského města začala dlouho očekávaná likvidace vyhořelého skladu elektroniky společnosti HP Tronic.

Přední slovinští architekti vystavují v Brně

Tvorbu světově uznávaného slovinského ateliéru OFIS teď představuje brněnská Galerie architektury. Dvojice Rok Oman a Špela Videčniková sbírá ocenění už od poloviny 90. let.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST