Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Kde bude stát modernizované nádraží?

Brno pořád neví, kde bude stát jeho modernizované nádraží. Ve hře zůstávají dvě varianty - jeho přesun nebo úpravy stávajícího areálu pod Petrovem. Téma pro dnešní Události v regionech.

Soud otevřel případ vraždy 15leté dívky

Trojice mladíků obžalovaná za brutální vraždu patnáctileté dívky z Jihlavy dnes poprvé stanula u soudu. Od března loňského roku jsou dva údajní vrazi ve vazbě.

Zahájení her v Olympijském parku

A hlavním centrem těchto sportovních klání v Česku je Olympijský park na Letné. Lidé si tam můžou vyzkoušet na vlastní kůži většinu zimních olympijských disciplín a zároveň při tom i fandit.

Šéf soudu obžalován kvůli Justičnímu areálu

Předseda brněnského krajského soudu Jaromír Pořízek čelí trestní obžalobě. Státní zástupkyně už dokument poslala soudu. Pořízka viní z porušení povinností při stavbě předraženého Justičního areálu v Brně.

Speciální tým úředníků proti exekucím

Problémy s neplatiči řeší magistrát v Olomouci. Dluhy ve městě teď nebudou vymáhat jen exekutoři, ale hlavně nově vytvořený tým šesti speciálně proškolených úředníků. Městům tuto změnu umožnila loňská změna občanského správního řádu.

Benefiční koncert za větší bezpečnost v klubech

V brněnském klubu Fléda začne za necelé dvě hodiny benefiční koncert. Výtěžek chce podnik použít na zvýšení bezpečnosti.

Podzemí pod Velehradem

Podzemí pod bazilikou na Velehradě – takzvané lapidárium – je definitivně zachráněné. Stavbaři ho zbavili podzemní vody a tím zabránili zkáze nejstarších a taky nejcennějších důkazů o původní gotické bazilice z 13.století.

Někdy v sukni - umělkyně 90. let

"Někdy v sukni" - to je nová výstava Moravské galerie. Mapuje umění 90. let a ženy, které v něm vynikly. Expozice propojuje i několik generací výtvarnic.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST