Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Věznice se plní, nové ale zatím nevzniknou

Naplněnost jihomoravských věznic teď - rok po Klausově amnestii - překročila 90 procent a už se blíží stavu před prezidentským pardonem. Téma pro dnešní Události v regionech.

Stříbrný poklad na Znojemsku

Stříbrný poklad dnes náhodně objevili amatérští hledači u Hrušovan nad Jevišovkou. Jen půl metru pod povrchem zoraného pole leželo několik tisíc stříbrných mincí z období Rakouska Uherska.

Nečekaná výpověď možná usvědčí vrahy

Zásadní zvrat v kauze brutální loupežné vraždy seniora ve vesnici Slopné na Zlínsku. Odehrála se v září 2011, vloni krajský soud ve Zlíně osvobodil dvojici obžalovaných pro nedostatek důkazů.

Lidé se zbavují vánočních stromků

Začátkem ledna se lidi tradičně zbavují sváteční výzdoby. U kontejnerů tak teď popeláři nacházejí odložené vánoční stromky. Ty spolu s dalším odpadem shoří ve spalovně. Některé stromky zase končí jako krmivo v zoologických zahradách.

Na Prostějovsku přibylo zdrogovaných řidičů

Řidičů, kteří sedli za volant pod vlivem toxických látek, je dvojnásobně víc. Vyplývá to ze statistik prostějovské policie – od začátku loňského roku do listopadu jich policisti zastavili 135.

Tříkrálová tradice dnes a před lety

Slivovice v muzeu jihovýchodní Moravy - tradiční Tříkrálový košt ve Zlíně je jen jedním ze způsobů, jak lidé tráví dnešní den a večer. Ještě před sedmdesáti lety ale měl svátek Zjevení páně mnohem silnější poslání.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST