Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Ústavní soud zamítl návrh na odložení prezidentských voleb

Prezidentské volby proběhnou v řádném termínu příští pátek a sobotu – tak dnes rozhodl Ústavní soud. Dveře na Pražský hrad tím zavřel před Tomiem Okamurou.

Většina propouštěných vězňů z věznic na jižní Moravě je na svobodě

V jihomoravském kraji bylo do dnešního odpoledne na základě amnestie propuštěno už 336 vězňů. Naprostá většina odsouzených, kteří měli věznice opustit je tak na svobodě. Soudci teď prochází spisy zbylých vězňů.

Propuštění vězni zamířili na úřady práce

Právě z toho důvodu dnes naprosto mimořádně otevřely své pobočky jihomoravské úřady práce.

Test vody se someliérem

Jak chutná voda na jižní Moravě? S trochou nadsázky a přeci vážně jsme se vydali vyzkoušet ji se skleničkou v ruce a someliérem po boku. Ten má ve svém popisu práce nejen degustaci vína, ale také doutníků a právě vody.

Špatný začátek roku pro Vsetínsko

Končí hned dvě tradiční továrny. Po 70 letech známá Zbrojovka ve Vsetíně, po 50 letech dřevařské družstvo ve Valašské Bystřici. Součet – 80 nových nezaměstnaných.

Odmítla dechovou zkoušku, policie jí proto odtáhla auto

Podle soudu ale protiprávně. A čtyřiadvacetiletá Lenka Šimková chce teď policii žalovat. Ta naopak tvrdí, že postupovala v souladu se zákonem.

Mimořádné volby do obecních zastupitelstev

Zítra ráno začnou současně na čtyřech místech na Vsetínsku. V nově samostatné Poličné a Krhové, ale taky v Lačnově a Študlově.

Venkov očima Týdne v regionech

Celkem osmačtyřicetkrát vyrazili reportéři Týdne v regionech během loňského roku do obcí na jižní a východní Moravě. Bez předchozí přípravy a domlouvání museli přesně ve třech minutách vylosovanou vesnici představit.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST