Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Vyhrocená demonstrace v Duchcově

Do Duchcova na Teplicku dnes svolala krajně pravicová Dělnická strana sociální spravedlnosti průvod. Jeho účastníci se odpoledne střetli s policií.

Silná bouřka na Přerovsku

V Radslavicích se rozvodnil místní potok a voda zatopila dva rodinné domky, sklepy i zahrady. Hasiči museli několikrát vyjíždět odčerpávat vodu ze zatopených domů i ucpaných kanálů.

Na Vltavu pořád nesmí lodě

Kvůli následkům po povodních je řeka až na výjimky uzavřená. Zákaz platí nejen pro velké výletní lodě, ale například i pro ty bez pohonu.

Do Krkonoš se vrátili nosiči

Tradiční řemeslo, které z nejvyšších českých hor před půl stoletím zmizelo, dnes provozuje jen pár nadšenců, a dokonce v něm soutěží.

Řecká slavnost v Ostravě

Řekové slavili šedesát pět let od příchodu prvních uprchlíků z občanské války do tehdejšího Československa.

Historický parní vlak v Brně

Centrem Brna se dnes za plného provozu po staré vlečce projel parní expres z roku 1954.

Zoo vydává kalendář pro Afriku

Výtěžek z jeho prodeje půjde na podporu Pygmejů ve Středoafrické republice. Ti jsou tak chudí, že si nemůžou dovolit ani základní zdravotní péči.

Olbramovičtí zablokovali dopravu

Protestovali tak proti tomu, že okolo obce ještě není vybudovaný obchvat - v plánu už je přitom několik let.

Sázení stromů na Šumavě

Pracovníci národního parku společně s dobrovolníky přivezli stovky sazenic do oblastí, které v minulých letech zničil kůrovec.

Města připravují vinobraní

Znojmo a Mikulov se chystají na tradični vinobraní. Oslavy vína a burčáku vypuknou v obou městech v září a to týden po sobě. Program je už hotový.

Dům Jana Kubiše otevřený veřejnosti

Unikátní expozici osobních předmětů Jana Kubiše, účastníka atentátu na Reinharda Heydricha, dnes otevřeli v Dolních Vilémovicích na Vysočině.

Zlín staví vědecké centrum

Zlín bude mít novou dominantu. Přímo na hlavní třídě při příjezdu do centra vyroste nový univerzitní areál za tři čtvrtě miliardy korun. Vědci tam chtějí vyvíjet a zdokonalovat umělé hmoty.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST