Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Konec vyšetřování tragédie u Dobronína

Kriminalisté z Vysočiny už ví, kdo stojí za poválečným masakrem německých obyvatel u Dobronína na Jihlavsku. Po více než dvou letech v těchto dnech dokončují vyšetřování staré tragédie.

Kontroly pyrotechniky

Stánky i kamenné obchody v těchto dnech zaplavuje pyrotechnika. Do terénu tak vyráží Česká obchodní inspekce spolu s pracovníky Úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva. V Hatích na Znojemsku našli dnes pochybení u stovek výrobků.

Vánoční ohlédnutí

Překvapivě v klidu se letos nesly vánoční svátky pro hasiče a policisty. Napilno měli pouze zdravotníci – kromě klasických případů nevolností se přitom setkali i s méně obvyklou situací: v baby boxu v Brně během Vánoc našli novorozeného chlapce.

Odvrácená strana Vánoc

Tradiční sbírku v centru Kyjova pokazily dvě krádeže během pěti dnů. Zloději si z kasičky odnesli peníze určené nadaci pro léčbu rakoviny kostní dřeně.

Co s vánočními zbytky?

Kapři a stromečky – tradiční symboly Vánoc a před svátky nejprodávanější zboží. Teď se jich obchodníci zbavují. Přebytečné stromky posílají do štěpkoven a spaloven, ryby zase putují do zahraničí.

Provoz balíkových přepravců znovu v normálu

Poslední pracovní dny roku nápor zásilek výrazně opadl. Třeba expresní balíková služba v Brně mohla dnes omezit provoz na polovinu.

Konec projektu Erasmus

Kvůli škrtům v rozpočtu Evropské unie padl návrh na zrušení programu Erasmus – zaměřeného na výměnné pobyty vysokoškolských studentů. Program je financovaný z unijních peněz.

Žehnání vínu

Na desítkách míst jižní Moravy dnes kněží a děkani žehnají vínu. Právě na tento den totiž připadá svátek patronů vinařů - Jana Evangelisty.

Inovace roku

Brněnští vědci pracovali šest let na přístroji, který teď sklízí velké ovace a může se pyšnit titulem nejvýznamnější inovace roku. Přístroj na ověření míry najde uplatnění především v oblastech mikroelektroniky, jemné mechaniky a optiky.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST