Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Soud potvrdil vazbu členům gangu

Krajský soud v Brně dnes ponechal ve vazbě Miloše Almásyho a Petra Křipského, dva členy takzvaného Toflova gangu. Stejný senát jako dnes by měl rozhodovat i v celé kauze údajné zločinecké skupiny.

Mahenovo divadlo bojuje za klasické žárovky

Výroba klasických žárovek definitivně končí. S tím ale přijdou problémy. Mahenovo divadlo bylo prvním plně elektrifikovaným v Evropě. Používání úsporných žárovek pro něj ale nepřichází v úvahu.

Sloučené střední školy začnou fungovat od září v novém

Tři desítky středních škol v kraji čekají v letošním školním roce změny. Loni je odhlasovali krajští zastupitelé a teď začínají platit v praxi. Třicet škol se sloučilo do patnácti subjektů.

Registr vozidel

Po dvou měsících od zavedení centrálního registru vozidel jsme se s kamerou opět podívali na úřady. Zjišťovali jsme, jak novinka za desítky milionů korun v současnosti funguje a zda přetrvávají problémy, které registr provázely při jeho spuštění.

Podzimní dálnice bude pro řidiče zkouškou trpělivosti

Jízda po dálnici D1 bude v příštích týdnech velkou zkouškou nervů. Ředitelství silnic a dálnic totiž na září a říjen naplánovalo hned několik oprav. Na cestách se tak budeme muset smířit s omezeným provozem a kolonami.

Brno chce vystoupit ze svazku České dědictví UNESCO

Brno chce vystoupit ze svazku obcí a měst České dědictví UNESCO. Odhlasovali si to radní. Podle nich město nepotřebuje být členem svazku. Ostatní města s památkou UNESCO krok Brna nechápou.

Do muzea za prací našich předků

Jižní Morava má nové muzeum – najdete ho v Krumvíři na Břeclavsku. Od ostatních podobných zařízení se ale liší tím, že je podle jeho pracovníků živé. Návštěvníci si v něm většinu exponátů rovnou vyzkouší.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST