Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

VZP chce snížit úhrady domovům pro seniory

Domovy pro seniory a lidi se zdravotním pojištěním mají vážné finanční problémy. Konkrétně ve Zlínském kraji. VZP chce od nového roku hodlá jednostranně snížit úhradu zdravotnických výkonů.

Hodonínsko bojuje se zloději nafty

Nafta v nádržích nákladních aut láká zloděje. A s rostoucími cenami pohonných hmot počet krádeží roste. Nejvíc na Plzeňsku a Hodonínsku. Právě tam chytili policisté zatím poslední organizovanou skupinu.

Ed Fagan navštívil Brno

Žádá magistrát o přístup do archivu, chce ověřit pravost dluhopisů z druhé světové války.

Místo na hory dojíždějí žáci základních škol na lyžařský výcvik do Olešnice

Základní školy se potýkají s čím dál menší účastí dětí ze sedmých tříd na lyžařských kurzech – jejich rodiče na ně často nemají peníze. Řešení našli v Olešnici na Blanensku – náklady na lyžařský výcvik dokázali srazit na třetinu.

Prázdné komerční prostoty v Břeclavi

Prázdné komerční prostory a nezájem obchodníků. S takovým problémem se potýkají některá města na jižní Moravě, například Břeclav. Podle realitních makléřů za to může nevýhodná lokace těchto prostor.

Valašské Meziříčí motivuje k práci zadarmo.

Valašské Meziříčí motivuje dlouhodobě nezaměstnané k veřejné službě - tedy k práci zadarmo. Když budou úkoly plnit svědomitě za půl roku mohou přejít na veřejně prospěšné práce a vydělat si až deset tisíc hrubého.

Digitárium odhalí taje vesmíru

Do Brna dnes zavítala trojice středoevropských kosmonautů, kteří se do vesmíru podívali v roce 1978. Jejich první kroky vedly do brněnského planetária, aby podpořili instalaci přírodovědného digitária.

Dobrotice zůstaly bez prodejny smíšeného zboží

Řada obyvatel Dobrotic je rozhořčená. Na začátku roku majitel místní prodejny potravin obchod zavřel. Budovu si lidé přitom postavili sami v rámci akce Z a teď se cítí být poškozeni.

Historický úspěch volejbalistek Králova Pole

Historického úspěchu dosáhly včera v úvodním zápasu čtvrtfinálové série Vyzývacího poháru volejbalistky Králova Pole. Brňanky senzačně zdolaly favorizovaný Lokomotiv Baku 3-2.

Arvidas Eitutavičius skončil v Prostějově

To, o čem se delší dobu spekulovalo, se stalo skutečností. Během finálového turnaje Českého poháru, v němž basketbalisté Prostějova skončili čtvrtí, ukončil své angažmá na Hané litevský rozehrávač, Arvidas Eitutavičius.

Frisco Brno porazilo Trutnov 85-58

Také ve druhém ze tří zápasů v tomto týdnu dokázali basketbalistky Frisca Brno zvítězit. Zatímco ovšem na pondělní výhru nad Hradcem Králové 73-67 po prodloužení se pořádně nadřely, tak v dohrávce 1. kola nadstavby smetly ambiciózní Trutnov 85-58.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST