Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Sehnat pěstounskou rodinu není vůbec lehké

Desítky pěstounů budou na jižní Moravě zřejmě chybět k naplnění plánů ministerstva práce a sociálních věcí. To chce do dvou let přesunout dětí mladší tří let z ústavů právě do pěstounských rodin.

Kuriózní osud bučovických památek

Nejprve se měly bourat, pak se staly kulturními památkami a teď jimi zas možná nebudou. Domy v Bučovicích chátrají a radnice je chce zbavit památkové ochrany.

Silážní věže smrdí

Svému účelu přestaly sloužit už před desetiletími, okolí trápí dodnes. Opuštěné silážní věže u Lysovic na Vyškovsku obtěžují místní hlavně nesnesitelným zápachem. Obec je proto chce odstranit.

Nelehký návrat na divadelní prkna

Dlouho očekávanou událost - návrat režiséra Jana Antonína Pitínského na prkna Slováckého divadla v Uherském Hradišti - provázejí těžkosti. Sotva 24 hodin před premiérou hry Kalibův zločin režisér onemocněl.

Zemědělci ve Zlínském kraji sčítají škody. Úrodu nechrání sníhová pokrývka, spálil ji mráz

Zemědělci ve Zlínském kraji sčítají škody. přišlo totiž to, čeho se obávají. na řadě míst pole nepokrývá sníh. Na podzim zaseté plodiny tak spálil silný mráz.

I v mrazu se musí pracovat

Rtuť teploměru v Jihomoravském kraji leckde klesala až k mínus jednadvaceti stupňům Celsia. I přes třeskutý mráz museli ráno vyjet popeláři k přeplněným kontejnerům a listonošky vyšly s balíky na své pravidelné pochůzky po obcích v kraji.

Lyžaři i v mrazu vyrážejí na svahy

Mrazivé počasí si pochvalují lyžaři na Vysočině. Čemu ale teď musí věnovat velkou pozornost, je jejich vybavení. Bez hřejivého oblečení a teplých nápojů se v žádném případě neobejdou.

V Redutě se tančí s čerty a démony

Starším dětem a mládeži je určeno nové představení baletního souboru Národního divadla Brno – Příběhy s démony a čerty. Dvě krátké inscenace s čertovskou tematikou pocházejí z tvůrčích dílen choreografického ateliéru brněnského Národního divadla.

Králo Pole porazilo Oděsu 3-2

Úspěšně vstoupily volejbalistky Králova Pole do osmifinále Vyzývacího poháru. V úvodním zápase o postup mezi nejlepších osm týmů soutěže udolaly ukrajinský Chimik Južnyj Oděsa 3:2 na sety.

1. FC Slovácko odléta na soustředění do Turecka

V sobotu ve tři hodiny z Vídně odletí na soustředění do Turecka fotbalisté 1. FC Slovácko. Trenér Miroslav Soukup do poslední fáze zimní přípravy s sebou bere 24 fotbalistů – 21 hračů do pole a 3 brankáře.

Brno hostí MČR juniorů ve squashi

Po celý víkend hostí Brno republikový šampionát juniorů ve squashi. Ve sportovním centru Viktoria se v pěti dívčích a pěti chlapeckých kategoriích představí více jak tři stovky český squashových nadějí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST