Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

94. výročí vzniku Československa

Česko si připomíná 94 let od vzniku samostatného státu. Po celé zemi probíhá řada připomínkových akcí. Večer svátek vyvrcholí tradičním udělováním státních vyznamenání.

Den republiky v Táboře

znik samostatného Československa si připomněli taky lidé v Táboře. Vůbec poprvé se u příležitosti Dne republiky sešla většina spolků, které ve městě fungují.

Den otevřených dveří v poslanecké sněmovně

Poslanecká sněmovna a Senát se u příležitosti státního svátku tradičně otevřely pro veřejnost. Zájemci se zdarma dostali do jednacích sálů, paláců i slavnostních síní obou komor Parlamentu.

Netradiční bohoslužba v Roudnici nad Labem

Představitelé nejrůznějších církví se zase sešli v kostele v Roudnici nad Labem při Modlitbě za domov. Ekumenická slavnost se konala v souvislosti se státním svátkem vzniku republiky po šesté.

Uzavřená silnice kolem přehrady Souš kvůli sněhu

Silničáři v noci uzavřeli silnici kolem přehrady Souš na Liberecku. Ta je zásobárnou pitné vody pro skoro celé Jablonecko a tak v jejím okolí nemůžou solit, což situaci zkomplikovalo.

Města na Pardubicku si stěžují na špatné vlakové spojení

Starostové měst Ústí nad Orlicí, Česká Třebová a Choceň, která leží na hlavním železničním tahu, kritizují dopravce. Vadí jim, že většina dálkových spojů těmito městy jen projíždí.

V Plzeňském kraji bude levicová vláda

Výkonný výbor sociálních demokratů dnes zamítl velkou koalici s ODS i trojkoalici za účasti TOP 09. O rozdělení křesel mezi ČSSD a KSČM se bude ještě jednat.

ČOI v tržnici v Hatích na Znojemsku zabavila padělky za dva miliony

Padělky v hodnotě kolem dvou milionů objevili pracovníci České obchodní inspekce při kontrole v tržnici v Hatích na Znojemsku. Zabavili taky několik desítek nebezpečných výrobků.

Vandalové ničí na Vyškovsku posedy

Devět takzvaných kazatelen rozbili nebo zapálili vandalové na Vyškovsku. Jedna přitom stojí až třicet tisíc korun.

Začala stavba železnice na letiště Leoše Janáčka u Ostravy

Sedm kilometrů lokálky ze Studénky do Sedlnic modernizuje za necelých 400 milionů stát. Navazující odbočku k letišti chce během několika měsíců začít stavět kraj. Evropské peníze ještě zajištěné nemá a stále čelí kritice, jestli bude mít železnice smysl.

Co s bývalou textilní továrnou v Rokytnici nad Jizerou?

Už roky chátrá v Rokytnici nad Jizerou areál bývalé textilní továrny. ((Rotextile)) Teď se ji soukromý investor chystá proměnit ve sportovní a odpočinkové centrum, jehož součástí má být mini-pivovar a taky pivní lázně.

Výstava věnovaná Špidlíkovi

Boskovicko otevřelo výstavu věnovanou jednomu ze svých nejvýznamnějších rodáků – kardinálovi Tomáši Špidlíkovi. Tvoří ji vzpomínky a fotografie ze soukromých archivů jeho nejbližších.

Klání ve vyřezávání dýní

Řezbáři z Čech, Moravy a Slovenska - vítězové prestižních tuzemských i světových soutěží se ve Vyškovském Zooparku utkali ve vyřezávání dýní.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST