Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Divadelníci opět protestovali na zasedání zastupitelstva

Některé brněnské příspěvkové organizace budou moci příští rok pravděpodobně ušetřit méně než magistrátem původně požadovaných 20 %.

130 vsetínských Romů odjelo do Anglie, další to zvažují

Na 130 vsetínských Romů opustilo město a odjelo do Velké Británie. Další stovka je údajně chce následovat. Doufají, že tam nebudou čelit předsudkům a podaří se jim sehnat práci.

Falšoval ukradené občanky a zpronevěřil milion korun

Policie na Brněnsku zadržela devětatřicetiletého muže, který nakupoval na falešné doklady na internetu, bral si úvěry a vybíral peníze z cizích účtů. Takto si přivydělával téměř čtvrt roku.

Dobrovolní hasiči soutěží se svými zásahy o lepší vybavení

Porota ocenila nejpřínosnější a nejúspěšnější akce dobrovolných hasičů z letošního roku. Do nejužšího finále na jihu Moravy postoupily jednotky z Prostějova, z Brna a Kobylí.

Koncert jazzové legendy

Jako hlavní hvězda Moravia music festu vystoupil Kurt Elling.

Olomoucký soud zamítl žalobu proti olomoucké nemocnici

Osmadvacetiletý Pavel Gabriel žádal třináct miliónů korun jako odškodnění za trvalé zdravotní následky. Jednoduchá operace na stomatologické klinice mu změnila život. Mladý muž je kvůli tomu v invalidním důchodu.

Nebezpečná křižovatka u sjezdu z dálnice D1 trápí řidiče.

Peníze na zabezpečení křižovatky politici investovat nechtějí.

Sklárna v Květné nabírá druhý dech

Moravské sklárny v Květné přijímají desítky nových zaměstnanců a rozšiřují provoz. Na začátku roku přitom nad tradičním výrobcem skla visela hrozba konkurzu. Kritickou situaci obrátil příchod nového majitele a nově obří zakázka z Ruska.

V Ostopovicích mají ekoškolu

Rekonstrukci staré školy v Ostopovicích pojali netradičně, budovu zmodernizovali podle ekotrendů.

Hynku! Viléme!! Jarmilo!!!Výstava o K. H. Máchovi

Hynku! Viléme!! Jarmilo!!! pod tímto názvem začala před malou chvílí v Brně výstava, která vzpomene jednoho z nejtalentovanějších českých básníků. Proto se také honosí titulem kníže české poezie. K. H. Mácha.

Domácí Vyškovanky ovládly Trasko cup

Čtyři sady medailí vybojovaly v pohárovém závodě před republikovým šampionátem reprezentantky vyškovského Traska.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST