Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zastupitelstvo Hodonína odvolalo starostu

Ve funkci dnes skončil sociální demokrat Jiří Mráka, který vedl Hodonín od loňských voleb. Novým starostou se stal nezávislý zastupitel Igor Taptič.

Kauzu zapomenuté "špachtle" musí soud znovu projednat

Čtyři zdravotníky z ivančické nemocnice, kteří nechali po operaci v těle pacientky chirurgický nástroj, čeká nový soudní proces. Další důkazy mají lépe objasnit, kdo chybu při operaci zavinil.

Vyzvedávání náhrobků

Brněnská krypta pod kostelem svatého Jakuba v Brně byla dnes v obležení památkářů a restaurátorů. Do jejich útrob se ponořili pro náhrobní kameny z původního hřbitova.

Brněnský architektonický manuál

Brněnský architektonický manuál provádí v několika trasách po funkcionalistických skvostech. Internetovou databázi doplňují mapy a audionahrávky, které si zájemci mohou u každé budovy přehrát třeba na mobilním telefonu.

Slovenští odboráři blokovali hraniční přechody

Slovenští odboráři dnes odpoledne zablokovali šest bývalých hraničních přechodů se sousedními zeměmi. Protestují proti pravicové politice vlády. Na hranicích s Českem demonstrovali u přechodů Horní Bečva – Makov a Starý Hrozenkov – Drietomá.

Umělci protestují proti uzavření Janáčkovy opery

Zaměstnanci Národního divadla Brno dnes přišli na magistrát protestovat proti plánovanému uzavření divadla. Janáčkova opera se má zavřít na 7 měsíců kvůli poslední etapě oprav.

Dvojnásobnou vraždu policie odložila

Ani po dvou letech nedokázala policie dopadnout dvojnásobného vraha, který v herně v ulici Cejl ubodal v říjnu 2009 mladý vietnamský pár. Původně podezřelého muže soud osvobodil a vyšetřovatelé už případ odložili.

Přesně za měsíc se vinaři poprvé pochlubí letošním mladým vínem

Už za měsíc se budou otevírat láhve Svatomartinského. Letošní úroda hroznů byla díky příznivému počasí nadprůměrná, lidé se mohou těšit na kvalitní a chuťově zajímavá vína.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST