Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Územní plán kraje opět s žalobami

Jeden z nejdůležitějších dokumentů Jihomoravského kraje bude znovu napaden žalobami a o jeho platnosti bude rozhodovat soud. Ekologičtí aktivisté chtějí zpochybnit takzvané Zásady územního rozvoje.

Masivní akce cizinecké policie

Největší akce cizinecké policie za poslední rok, která je v rámci Shengenských kontrol zaměřená na nelegální pobyt cizinců na našem území. Jen na jižní Moravě bylo celý den v pohotovosti 80 policistů.

Speciální software pomůže policistům

Program, který bude pomáhat policii při pátrání po autorech nepodepsaných textů na internetu, vyvíjí na objednávku Ministerstva vnitra fakulta informatiky Masarykovy univerzity. Software má za úkol urychlit a zefektivnit práci bezpečnostních složek.

V Dolních Věstonicích vzniká pobytové centrum pro mentálně postižené

Rehabilitační a odpočinkové centrum pro lidi s mentálním postižením vznikne v Dolních Věstonicích na Břeclavsku. Z tamní bývalé fary ho buduje brněnská diecézní charita. Její klienti budou do Věstonic jezdit hlavně za odpočinkem a přírodou.

Aleš Vytopil je nadále nezvěstný

Místostarosta Brna-Židenic Aleš Vytopil je po sedmi dnech nadále nezvěstný. Zatímco policie se začíná přiklánět k verzi, že se stal obětí trestného činu, jeho partnerka Pavla Antalová stále věří, že se v pořádku vrátí.

Vysoké učení technické v Brně otevřelo centrum pro letadlové zkoušky

Vysoké učení technické v Brně dnes otevřelo unikátní centrum určené pro letadlové zkoušky. V centru nazvaném „Net-mí“ se bude testovat například to, zda konstrukce letadla vydrží náraz z dvanáctimetrové výšky.

Prastará sklářská tradice ve Strání

Skláři v Květné dnes měnili tavící pánve.I tentokrát,stejně jako předchozích 217 let,bez pomoci jakékoliv techniky.Do pece rozžhavené na více než 1200 stupňů Celsia museli pro pánve sáhnout osmkrát.Přesně tolik pánví museli ručně vyměnit.

Břeclavská galerie veřejnosti poprvé ukázala díla sedmi slavných českých malířů

Husarský kousek se povedl malé břeclavské Galerii 99. Podařilo se jí shromáždit díla sedmi významných českých malířů, která veřejnost dosud neměla možnost vidět - obrazy se vystavují vůbec poprvé. Mezi nimi je i skica Alfonse Muchy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST