Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Brněnský městský soud dnes poslal do vazby 18letého sexuálního delikventa

K útokům přitom vůbec nemuselo dojít. Mladík byl totiž donedávna v psychiatrické léčebně. Soud mu už předloni nařídil ústavní léčbu kvůli dřívějším sexuálním napadením. Letos na jaře ho ale soudce pustil na doporučení léčebny na svobodu.

Policejní náměstek bez trestu

Tři policisty, které soud potrestal za předloňskou smrt cizince během policejního zákroku, jejich bývalý šéf Jaroslav Vaněk veřejně chválil. Kázeňského přestupku se tím ale nedopustil, shledali Vaňkovi nadřízení.

Údajné týrání dětí soud otčímovi neprokázal

Otčím obžalovaný z údajného týrání tří dětí a družky v Holešově na Kroměřížsku do vězení nepůjde. Domnělé oběti popřely ubližování. Zlínský krajský soud věc postoupil městskému úřadu, který ji může projednat nanejvýš jako přestupek.

Na dálnici maximálně "stovkou", na opravy totiž není

Rychlostní silnici z Vyškova do Olomouce opraví Ředitelství silnic a dálnic letos jen zčásti. Na opravy má jen pětačtyřicet milionů korun.

Soud trestal vedoucího radiokroužku

Stejný trest jako před časem Městský soud vynesl dnes i ten Krajský. Vašíček půjde na šest let do vězení, s mládeží nesmí pracovat deset let.

Vranovská Ves se stále nemůže domluvit s novým majitelem místní fotovoltaické elektrárny.

Firma vlastněná ČEZem nechce plnit podmínky smlouvy s předchozím vlastníkem. Zastupitelé proto pro novou dohodu ruku nezvedli.

Dopravní akce policistů z Blanska

Konec prázdnin, vracející se lidé z dovolené, plné silnice. Toto vše dnes sledovali policisté z Blanenska jak ze země, tak ze vzduchu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST