Hájovna, les, volnost. Místo, které Anna miluje, ji připraví o lásku nejbližších. Aby se od něj odpoutala, dospívá k překvapivě radikálnímu rozhodnutí. Hrají: L. Vlasáková, N. Divíšková, F. A. Krška, I. Bareš, M. Etzler, V. Kratina, E. Jurůjová, D. Sitek, K. Ulrychová, R. Urbánek a další. Námět a scénář J. Janíková. Kamera J. Fándli. Režie T. Binter

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Krajina prozářených lesů, starý dům, kde strávila s otcem dětství. To je Annin svět. Chce být nezávislá. Na civilizaci, na mužích, na konvencích. Osudově však podléhá závislosti na svých vzpomínkách. Chce jít ve stopách svého otce, a vzdaluje se tak vlastnímu synovi. Odsuzuje matku za životní postoje, které podvědomě sama kopíruje. Rozvedená mladá žena (Lenka Vlasáková) chce sobě a ostatním dokázat, že na všechno stačí úplně sama. Je tu ale problém. Syn Vojta nadšení z jejího životního stylu nesdílí. Když přijíždí Annina matka (Nina Divíšková) a pokouší se po letech s dcerou sblížit, roztáčí se pozvolna kolotoč konfliktů a nedorozumění, který přivede Annu k zásadnímu a nečekanému životnímu kroku. Mají se rádi a neumí si to říct. Nechtějí si ubližovat, a přece se zraňují. Únik od problémů přináší Anně samota lesa a lovecká vášeň. Azyl je ale ve skutečnosti past. Někdy je třeba opustit to, na čem lpíme, pro to, co milujeme. Anna neumí dělat kompromisy. A musí si vybrat.

Televizní film režiséra Tomáše Bintera, natočený podle původního scénáře Jany Janíkové, staví na pocitech a citlivých záběrech krajiny, které kamera Juraje Fándliho proměňuje v metaforu vnitřních hnutí hrdinky. Příběh provokuje k vnitřní polemice nad cenou, kterou jsme ochotni zaplatit za udržení vlastní identity a vybízí k zamyšlení, jak rodiče svým konáním ovlivňují děti, aniž by si to sami uvědomovali.

Hrají Lenka Vlasáková, Nina Divíšková, Filip Alexej Krška, Igor Bareš, Miroslav Etzler, Vladimír Kratina, Eva Jurůjová, Dušan Sitek, Kateřina Ulrychová, Robin Urbánek a další. Námět a scénář Jana Janíková. Kamera Juraj Fándli.

Stopáž101 minut
Rok výroby 2007
 P ST
ŽánrFilm