Chalupa je hra → 11. 12. 2016

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Vánoce na chalupě začínají s předstihem

16. 12. 2008 17:30 ČT1

Vánoce začínají pro chalupáře o něco dříve než pro lidi bez chalupy. I když zrovna na chalupě netrávíte Štědrý večer, ale zavítáte na ni třeba až o zimních prázdninách, chcete mít chalupu přece jen trochu svátečně ozdobenou už v…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16606

Mohli jste vidět

11. 12.
2016

Kachlový sporák jako stavebnice

Tentokrát zamířil štáb pořadu "Chalupa je hra" do vesničky, která leží na hranici Vojenského újezdu Březina. Hostitelem bude místní hajný pan Funk, kterému dosloužil starý kuchyňský sporák. A protože v obci není plynofikace, potřebuje v kuchyni nový sporák na tuhá paliva. Panu hajnému by se líbila i kachlová kamna, jejich cena však už o něco méně. Navíc by jejich instalace vyžadovala trošku větší opravu komína. Proto mu odborný poradce nabídneme kompromis, stolový kachlový sporák.

Odborný poradce: Miloslav Řehulka

Tipy na výlet

Ruprechtov

Máme namířeno do nedalekého Ruprechtova k unikátnímu větrnému mlýnu. Cestou si ale nenecháme ujít neméně zajímavou dominantu zdejšího kraje. Tou je vysílač, který byl stavěn v letech 1956 až 1958 a původně měřil 322 metrů. Tehdy to byl 4. televizní vysílač na území bývalého Československa. Signál se z kóty Kojál poprvé rozletěl po širokém okolí 1. ledna 1959. Nový silný vysílač určený pro střední a jižní Moravu byl zachytitelný i ve východních Čechách a na západním Slovensku. Na tomto úctyhodném dosahu vysílače měl jistě i svůj nemalý podíl „proutkař“, kterému se virgule ohnula přesně v místech, kde je dnes mohutná betonová pata stožáru. V 80. letech minulého století byly prováděny práce, při nichž byl stávající stožár demontován a těsně vedle byl postaven nový o celkové výšce 340 metrů.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Do hájenky na hranici Vojenského újezdu Březina nás pozval hajný pan Funk, který chce starý sporák nahradit sporákem kachlovým.

Pusťte si pořad

iVysílání