Chalupa je hra → 4. 10. 2020

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: 03:00

Následující díl

Fotografie

Netradiční interiérový prvek - kuchyň a koupelna z betonu

6. 10. 2009 17:30 ČT1

Beton je odjakživa považován za nudný, neutrální a neestetický povrch bez výrazu, ale napadlo vás někdy, že beton může být i krásným interiérovým prvkem? Přesvědčena je o tom paní Hana z Rakšic, která buduje u svého domku letní…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 16908

Mohli jste vidět

4. 10.
2020

Kachlový sporák jako stavebnice

Tentokrát zamířil štáb pořadu "Chalupa je hra" do vesničky, která leží na hranici Vojenského újezdu Březina. Hostitelem bude místní hajný pan Funk, kterému dosloužil starý kuchyňský sporák. A protože v obci není plynofikace, potřebuje v kuchyni nový sporák na tuhá paliva. Panu hajnému by se líbila i kachlová kamna, jejich cena však už o něco méně. Navíc by jejich instalace vyžadovala trošku větší opravu komína. Proto mu odborný poradce nabídneme kompromis, stolový kachlový sporák.

Odborný poradce: Miloslav Řehulka

Tipy na výlet

Ruprechtov

Máme namířeno do nedalekého Ruprechtova k unikátnímu větrnému mlýnu. Cestou si ale nenecháme ujít neméně zajímavou dominantu zdejšího kraje. Tou je vysílač, který byl stavěn v letech 1956 až 1958 a původně měřil 322 metrů. Tehdy to byl 4. televizní vysílač na území bývalého Československa. Signál se z kóty Kojál poprvé rozletěl po širokém okolí 1. ledna 1959. Nový silný vysílač určený pro střední a jižní Moravu byl zachytitelný i ve východních Čechách a na západním Slovensku. Na tomto úctyhodném dosahu vysílače měl jistě i svůj nemalý podíl „proutkař“, kterému se virgule ohnula přesně v místech, kde je dnes mohutná betonová pata stožáru. V 80. letech minulého století byly prováděny práce, při nichž byl stávající stožár demontován a těsně vedle byl postaven nový o celkové výšce 340 metrů.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Do hájenky na hranici Vojenského újezdu Březina nás pozval hajný pan Funk, který chce starý sporák nahradit sporákem kachlovým.

Pusťte si pořad

iVysílání