Někdy jediným způsobem jak si zachovat zdravý rozum je se zbláznit! Winona Ryderová v americkém dramatu (1999). Dále hrají A. Jolieová, W. Goldbergová, C. DuVallová, B. Murphyová, E. Mossová, J. Leto a další. Režie James Mangold

Píše se rok 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová je stejná jako mnoho jejích vrstevníků – zmatená a nejistá. Snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Tragická láska ke staršímu ženatému profesorovi vyvrcholí zoufalým činem. Po rodiči sjednané návštěvě psychiatra se od něj ovšem dozví, že její chování se jmenuje „nerozpoznatelné narušení osobnosti“, projevované nejistotou o vlastní osobnost, dlouhodobých záměrech, výběru přátel a nejasným žebříčkem hodnot. Je okamžitě umístěna do psychiatrické léčebny. Tady Susanna poznává Lisu, Daisy, Georginu, Polly a Janet – pestrou skupinu mladých žen. Stanou se jejími nejlepšími přítelkyněmi a pomohou jí najít cestu k někomu, koho už dávno ztratila – k sobě samé.

Přesvědčivý herecký výkon zde podala mladičká Winona Ryderová, po jejím boku uvidíme v netypické roli Angelinu Jolieovou.

Napište nám