Vyhledávání
Archiv chatů
Vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Pak se začal zabývat elektronovou mikroskopií a jejím využití v biomedicínském výzkumu. Pracoval na mikroskopické analýze synoviální tekutiny, která se nachází uvnitř kloubního pouzdra, a později na analýze transportu proteinů virusu chřipky v infikovaných buňkách. Postdoktorskou praxi absolvoval v letech 1996 až 2004 ve Švýcarsku na Univerzitě v Lausanne v elektronmikroskopické laboratoři, zabývající se výzkumem buněčného jádra. Věnoval se mikroskopické analýze syntézy, úpravy a pohybu nukleových kyselin. Absolvoval také několik krátkodobých pobytů: Ústav virologie a environmentální mikrobiologie na Univerzitě v Oxfordu, Velká Británie; Slater Institute (Univerzita v Amsterdamu), Holandsko a Virologický institut Univerzity v Bergenu, Norsko. V současnosti pracuje na Ústavu buněčné biologie a patologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Jeho hlavním tématem je studium vnitrobuněčné distribuce skupiny proteinů genového umlčování s využitím světelné a elektronové mikroskopie zahrnující 3D elektronovou tomografii.
Ve středu 27. února 2008
V roce 2002 absolvoval Stavební fakultu VUT v Brně, v roce 2005 Fakultu podnikatelskou též na VUT v Brně. Po stážích v Belgii a Německu založil v roce 2005 sdružení Centrum pasivního domu, jehož je v současnosti ředitelem. Centrum poskytuje vzdělávání, poradenství, pořádá informační kampaně a výstavy. Každým rokem pořádá mezinárodní konferenci Pasivní domy.
Ve středu 20. února 2008
V letech 1976–1980 studium středního odborného učiliště v Praze, obor chovatel cizokrajných zvířat. Od roku 1980 do roku 1994 ošetřovatel žiraf, 1996–2000 asistent zoologa. Od roku 2000 zoolog na úseku kopytníků (vše v ZOO Dvůr Králové). V roce 2007 absolvent kombinovaného bakalářského studia na fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, obor speciální chovy.
Ve středu 13. února 2008
V roce 1986 absolvoval Stavební fakultu ČVUT v Praze, obor geodézie a kartografie. Do roku 1990 pracoval na tvorbě nových map evidence nemovitostí v Geodézii, s. p. Pardubice. V letech 1990 až 1993 působil jako vedoucí výpočetního střediska na Krajské geodetické a kartografické správě pro Východočeský kraj a jako zástupce ředitele Katastrálního úřadu v Pardubicích. V roce 1994 byl jmenován místopředsedou Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, v této funkci působil až do roku 2002. Řídil mimo jiné projekt digitalizace souboru popisných informací katastru (1994 až 1998) a projekt nového informačního systému katastru nemovitostí (1999 až 2001). Je spoluautorem mnoha koncepčních materiálů v oblasti zeměměřictví a pozemkové evidence. V roce 2002 byl jmenován předsedou Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, tuto funkci zastává do současnosti. Je členem Vědecké rady Fakulty stavební ČVUT.
Ve středu 6. února 2008
Helena Štorchová se zabývá molekulární biologií rostlin v Ústavu experimentální botaniky AV ČR. Věnuje se zejména genetickým základům kvetení, studiu rostlinné mitochondriální DNA a evoluční biologii. Postgraduální studia absolvovala na Ústavu molekulární genetiky ČSAV v laboratoři Dr. Jiřího Doskočila, DrSc., zakladatelské osobnosti české molekulární biologie. V letech 1995 až 1998 vybudovala v průhonickém Botanickém ústavu AV ČR Laboratoř DNA analýz. V letech 2002 až 2003 získala Fulbrightovo stipendium, které jí umožnilo pobyt na University of Alaska, Fairbanks, USA. S touto nejsevernější univerzitou na světě dosud intenzivně spolupracuje. Přednáší externě na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Jan Kolář vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během studií pátral v rostlinách po živočišném hormonu melatoninu a po jeho možných funkcích. V letech 1996 až 1997 a v roce 2000 pracoval v USA – na Vanderbilt University v Nashvillu, v laboratoři zabývající se denními biologickými rytmy. Od roku 2004 působí v Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR. Zkoumá zde hlavně regulaci kvetení, biologické rytmy a výskyt melatoninu v rostlinách. Zároveň se pokouší vědu nejen dělat, ale také popularizovat.
Ve středu 30. ledna 2008
Od roku 1999 se ve Visual Connection věnuje problematice streamingu (projekt TV Visual na Invexu 99) a v současnosti zastává pozici hlavního inženýra. Od konce roku 1999 pracuje jednak na streamingu zpravodajství ČT, jednak na dalších streamingových projektech i na rozvoji této platformy u nás (například distribuční systém Nacevi).
Ve středu 23. ledna 2008