Ivana Slabáková vám prozradí zajímavosti o tvarůžkách. Hrát a zpívat bude dechová kapela Věrovanka (2009). Režie P. Ryšavý

V pořadu Ta naša kapela vás Ivana Slabáková pozve do Loštic, jejichž proslulost je neodmyslitelně spjata s výrobou nejznámější moravské kulinářské speciality, jejíž nezaměnitelná pikantní chuť a výrazná vůně má své věrné zastánce i zaryté odpůrce. Jedná se o jedinečný a jediný původní český sýr – tvarůžky (v Čechách nazývané syrečky). Tvarůžky se dodnes vyrábí podle tradiční receptury a uchovaly si svůj charakteristický tvar i barvu. Ukážeme vám nejenom výrobu tvarůžků, ale prozradíme i něco o jejich historii a připraveno máme i několik zajímavých receptů.

Hrát a zpívat bude dechová kapela Věrovanka. Svůj název nese kapela podle typické hanácké obce ležící mezi Tovačovem a Dubem nad Moravou. Navazuje na tradice místního muzicírování, jehož kořeny sahají hluboko do Rakousko-Uherska. Svou hudební inspiraci nachází nejen v tradicích hanáckého kraje, ale i v českých a moravských lidových písních a písních populárních.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
ŽánrHudba