Ivana Slabáková vás tentokrát pozve na mladé víno. Hrát a zpívat bude dechová kapela Hornobojani (2008). Režie P. Ryšavý

S Ivanou Slabákovou se tentokrát vydáme za „mladým vínem“. Už několik století se u nás 11. listopadu, na svátek svatého Martina, tradičně nalévá a ochutnává mladé víno. Charakter vína už může naznačit, jaká bude úroda. Ve vinařském zákonu si přečtete, že mladé víno je povolené slovní označování vína, které je nabízeno ke spotřebě konečnému spotřebiteli nejpozději do konce kalendářního roku, ve kterém proběhla sklizeň vinných hroznů použitých k výrobě tohoto vína.

Hrát a zpívat bude dechová kapela Hornobojani. Její historie není až tak dlouhá. Jako mnoho jiných kapel, prošla i tato několika stupni vývoje. Od malé skupiny nadšených muzikantů, kteří v devadesátých letech získávali zkušenosti od nestora dechovky „strýca“ Metoděje Hanáka, přes malou „Josefinku“ až po dnešní podobu. Kádr se částečně obměnil příchodem nových muzikantů z okolí a začalo se nanovo. Kapelníkem je od počátku zakládající člen kapely Josef Mikel. Kapela vystupuje na přehlídkách jak u nás, tak i v zahraničí. Její repertoár je tvořen skladbami známých autorů. V současné době je rozšířen i o skladby z vlastní dílny od autorů Osičky a Janulíka. Také se začínají projevovat i mladší autoři, jako je Zdeněk Hanzlíček a Martin Horák.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
ŽánrHudba