Ivana Slabáková vám přiblíží, jak se šijí kroje a vyrábí krojové boty. Hrát a zpívat bude dechová kapela Túfaranka (2008). Režie P. Ryšavý

Stejně jako k dechové kapele patří pěkná písnička, její neodmyslitelnou součástí je však i kroj a boty k němu. Proto vám tentokrát moderátorka pořadu Ta naša kapela Ivanka Slabáková prozradí, jak se „rodí“ lidový kroj a kdo má dnes, kromě muzikantů, zájem o nový přesně podle dobových tradic. Kromě toho se dozvíte, jak se například jmenují jednotlivé doplňky a jakou mají funkci. Ke kroji patří i krojové boty. Ukážeme vám, jak se vyrábí a zajímavosti okolo nich.

K tomu všemu bude hrát a zpívat dechová kapela Túfaranka, která není jenom pravá moravská krojovaná kapela. To jsou především mladí a veselí chlapci ze Šakvic, kteří si svým nezkrotným temperamentem a upřímnou láskou k muzice získávají stále větší obdiv svých posluchačů nejenom doma, ale i v zahraničí. V rozmanitém repertoáru Túfaranky se objevují úpravy lidových písní, skladby pro sólové nástroje i skladby významných hudebních skladatelů.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
ŽánrHudba