Ivana Slabáková vás pozve do pekárny. Hrát a zpívat bude dechová hudba Stříbrňanka (2008). Režie P. Ryšavý

V dalším vydání cyklu Ta naša kapela pozve Ivana Slabáková všechny příznivce pěkné lidové písničky do pekárny. Hrát a zpívat bude tentokrát dechová kapela Stříbrňanka.

Stříbrňanka je krojovaná moravská kapela, která má svůj typický nezaměnitelný zvuk. Hraje široký repertoár, a to moravskou a českou lidovou hudbu, koncertní a taneční skladby. Velmi oblíbené jsou orchestrální skladby pro sólové nástroje, které si píší převážně členové kapely sami. Stříbrňanka natočila nemálo CD a kazet s melodiemi psanými speciálně pro ni. Spousta z nich se stala nejúspěšnějšími hity v českých televizních a rozhlasových hitparádách. Od roku 1997 se kapela umísťuje vždy na stupních vítězů v anketě diváků a posluchačů o nejoblíbenější dechovku roku v České republice. Stříbrňanka hraje v obsazení 14 hudebníků, zpěvaček Martiny Ondrůškové a Marty Horké, zpěváků Karla Blahy a Vojtěcha Horkého, který je zároveň i kapelníkem. O Stříbrňance se říká, že je to kapela, která hraje srdcem a dokáže rozveselit i uspokojit nejnáročnější posluchače, to je asi to nejlepší, co si muzikanti a zpěváci mohou přát.

Společně se Stříbrňankou a moderátorkou Ivanou Slabákovou, která se tentokrát proměnila v pekařku, nahlédnete do pekařské kuchyně. Dozvíte se například, co je nejdůležitější pro pečení chleba, proč je zdravé celozrnné pečivo, proč nám marmeláda po prvním zakousnutí do koblihu vystříkne na tričko a celou řadu dalších zajímavých informací.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
ŽánrHudba