Domů

neděle 10. 12. 2006

ČT1 21:50 StarDance ...kolem dokola

P4:3 
Stopáž: 3 minuty
Rok výroby: 2006

Přidat do Osobního programu
Nastavit připomenutí

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

 

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 29688

Pravidla soutěže

Soutěžní pravidla vysvětluje vedoucí projektu Jan Potměšil

Show StarDance …když hvězdy tančí budeme vysílat každý týden po osm večerů v přímém přenosu v prime timu. Do soutěže vstupuje osm profesionálních tanečníků/tanečnic standardních a latinskoamerických tanců, kteří utvoří taneční dvojice s osmi celebritami. Taneční páry se utkají ve vyřazovací taneční soutěži.

Vítězný pár bude korunován jako Král a Královna tanečního parketu a získá vítěznou trofej.

Jednotlivé páry začaly svůj taneční trénink dva měsíce před prvním přenosem a pokračují v něm celou dobu soutěže. Jejich tréninky jsou natáčeny formou sběrného dokumentu. Sestřih tréninků bude používán v jednotlivých dílech pořadu, aby ukázal taneční pokroky jednotlivých párů a také přiblížil jejich vzájemné vztahy.

Profesionální tanečníci/tanečnice jednak učí „svoje“ celebrity tančit a kromě toho vytvářejí choreografii každého soutěžního vystoupení.

Každý soutěžní pár předvede každý týden buď standardní nebo latinskoamerický tanec (od 5. dílu obojí).

Veškerou hudbu v průběhu celé soutěže bude živě hrát Moondance Orchestra Martina Kumžáka se zpěváky Dashou, Naďou Wepperovou, Dušanem Kollárem, Michalem Cermanem a Karezem.

Hodnocení tanečníků je rozděleno mezi rozhodčí a diváky u televizorů, aby se nedal předvídat konečný výsledek. Porota musí hodnotit kvalitu tanečních výkonů nestranně a z profesionálního hlediska. Po odtančení páru každý rozhodčí zveřejní své hodnocení (1–10). Výsledky ukáže na tabulce. Maximální počet bodů, které může porota udělit, je 40, protože jsou v ní čtyři rozhodčí.

Diváci ovšem mohou posuzovat výkon jednotlivých párů ze zcela jiných hledisek a tedy úplně změnit pořadí, které určí rozhodčí.

Pár s nejnižším dosaženým hodnocením bude (s výjimkou prvního týdne) na konci každého pořadu vyřazen ze soutěže.

Po odtančení odejde taneční pár do tzv. „green roomu“. Tam se s moderátorkou, která uvede telefonní číslo, kam mohou diváci posílat své hlasy formou SMS, podělí o své pocity.

Když odtančí všechny páry, vytvoří se podle počtu dosažených bodů výsledné pořadí. Pár s nejnižším počtem bodů obdrží od porotců 1 výsledný bod a pár s nejvyšším počtem bodů získá od rozhodčích 8 bodů. Pokud bude v soutěži již jen 6 párů, maximální počet výsledných bodů je 6.

Po celou dobu soutěže bude uděleno jedno telefonní číslo, na které mohou diváci zasílat své hlasy s uvedením jména celebrity. Tato linka bude spuštěna vždy na konci pořadu a bude v provozu celý týden do konce dalšího pořadu, kdy se ohlásí konec hlasování. Poté oznámíme výsledky a vyhlásíme pár, který soutěž opouští.

Divácké hlasy se vyhodnocují stejně jako známky od rozhodčích, tj.: pár s nejnižším počtem hlasů diváků dostane 1 bod a pár s nejvyšším počtem diváckých hlasů dostane 8 bodů. Body přidělené od rozhodčích se sečtou se stejně získanými body od diváků a pár s nejnižším počtem bodů je vyřazen ze soutěže. Při shodě bude zachráněn ten pár, který získal vyšší počet bodů na základě diváckého hlasování.