Domů

neděle 10. 12. 2006

ČT1 21:50 StarDance ...kolem dokola

P4:3 
Stopáž: 3 minuty
Rok výroby: 2006

Přidat do Osobního programu
Nastavit připomenutí

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

 

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 29688

Novinky

Králem a královnou tanečního parketu se stal Roman Vojtek a Kristýna Coufalová

23. 12. 2006

Ve finálovém večeru historicky prvního StarDance v České republice se utkaly páry Roman Vojtek s Kristýnou Coufalovou a Václav Vydra s Petrou Kostovčíkovou. Marek Eben o nich na začátku večera řekl, že Romana Vojtka donesly do finále jeho extrémně rychlé a lehké nohy a Václava Vydru jeho píle a kouzlo osobnosti.

Během večera jsme od každého z obou párů viděli čtyři tance a pátý tančili v rámci společného vystoupení všech párů, které se soutěže zúčastnily. Tyto tance (kromě společného) porota, stejně jako v předchozích kolech, bodově hodnotila. Po sečtení bodů vedli Roman Vojtek s Kristýnou Coufalovou a to o pouhé dva body.

Finále
Finále
 

Nakonec ale bylo vše opět na divácích a počtu jejich SMSek, které tančícím celebritám zasílali. Pokud by totiž Václav Vydra dostal více SMSek než Roman Vojtek, vyrovnal by Romanovu výhodu od poroty a tuto remízu by nakonec i převážil ve svůj prospěch celkově vyšším dosaženým počtem hlasů od diváků a vyhrál by. Ale to se nestalo.

Naposledy jsme viděli světelné kužely, které z okolního šera vydělovaly pouze finálové dvojice, a naposledy nás Marek s Terezou napínali. A nakonec Marek Eben vyhlásil: „Vítězem prvního ročníku StarDance a Králem parketu se stává pár Roman Vojtek a Kristýna Coufalová.“ Ozvala se rána a na krále a královnu se za ohromného potlesku snášel déšť třpytivých konfet.

Společně s titulem získali trofej - skleněnou plastiku od výtvarníka Bořka Šípka.

Finále
Finále
 

A pocity vítězů? Kristýna jako téměř vždy mlčela, ale Roman to zvládnul za ni. Cítil se prý skvěle a cenná trofej prý bude vystavena v taneční škole Kristýniných rodičů. Poděkoval také všem divákům a titul krále a královny věnoval Mahuleně Bočanové a Jaroslavu Kunešovi, kteří museli soutěž opustit kvůli zranění. Nakonec poprosil porotu o čtyři desítky pro Kristýnu jako poděkování za to, jak je skvělá a co ho naučila.

Václav Vydra komentoval vítězství Romana Vojtka tak, že je spokojen - dopadlo to prý tak, jak to dopadnout mělo, protože StarDance je taneční soutěž a on jako šašek to zde dohrál čestně. A dodal, že ho prohra mrzí kvůli Petře, protože s ním měla spoustu práce, a že za svoji soukromou královnu tance vyhlašuje Petru Kostovčíkovou.

Finále
Finále
 

Více + videoukázky v zítřejší reportáži.