Domů

neděle 10. 12. 2006

ČT1 21:50 StarDance ...kolem dokola

P4:3 
Stopáž: 3 minuty
Rok výroby: 2006

Přidat do Osobního programu
Nastavit připomenutí

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

 

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 29688

Novinky

5. večer - jak kdo tančil, hodnocení poroty, videoukázky

3. 12. 2006

5. taneční večer se tančila samba a valčík. Sambu tančil každý pár zvlášť, valčík ve společné choreografii. Na taneční parket nastoupilo v tomto kole už jen 5 párů, co se týče celebrit, tak v soutěži zůstali 3 muži a dvě ženy.

5. večer
5. večer
 

Jako první tančil Václav Vydra s Petrou Kostovčíkovou. Václav se přiznal, že samba je pro něj naprosto neznámá, že ji jen viděl při ukázkách Rio de Janeira. Petra je prý už úplně vyřízená, protože s Václavem makají už od začátku září a pak když se na tréninku chvíli nedaří, tak to na člověka dopadne.

Ukázka

Petra s Václavem řádně natřásali své kosti, Václav navíc jako král samby, který se v závěru jejich vystoupení změnil v královnu. Marek Eben to komentoval: „Ježkovy zraky!“ A co na to porota? Vlastimilu Harapesovi se líbil začátek jejich tance, efektní nástup, ale že zbytek nechal dnes Václav hodně na partnerce, která sambu, na rozdíl od něj, předvedla. Evu Bartuňkovou Vašek nezklamal, protože se jí líbilo jeho herecké zpracování samby a také živelnost, se kterou tančil.Ale chyběl jí základní sambový pohup. Michaelu Kocábovi se líbila Vaškova podprsenka a připomněl mu, aby pro samý tanec nezapomínal dát kobylám ovsa. Zdeněk Chlopčík připomněl, že k sambě patří pohyb pánví dopředu a dozadu a ten mu tam chyběl.

5. večer
5. večer
 

Druzí zatančili sambu Jolana Voldánová s Janem Tománkem. Jolana i Honza vyjádřili v sestřizích z tréninků spokojenost s tím, že bodová hodnocení poroty se pomalu, bod po bodíku, zlepšují. Ale sambu Jolana označila za mučení neviňátek. Nebo tím myslela tréninkové metody Honzy? Ten se snažil přitvrdit, dokonce i vzhledem, když si nechal narůst vousy, aby měl u Jolany větší respekt.

Jejich samba byla rošťácká a hravá, Jolana si dokonce zpívala text písně, na kterou tančili. Marek Eben se Jolany zeptal, kde zůstala ta vyplašená laň z prvního večera. Jolana prozradila, že odešla do houští a zdechla.

Ukázka

Evě Bartuňkové Jolany vystoupení rozhodně také plaché nepřipadalo, ocenila Jolany drive. Ale chyběl jí sambový pohup a měkká kolena. Takže chválila za provedení choreografie, ale kárala za nedostatek sambových charakteristických prvků. Vlastimilu Harapesovi připadal jejich tanec ohromně hravý, pochválil Jolanu za zlepšování a označil její sambu za to nejlepší, co dosud předvedla. Také řekl, že to Jolaně velmi slušelo a že byla při tanci velmi elegantní.

5. večer
5. večer
 

Dalším párem byl Roman Vojtek s Kristýnou Coufalovou. Roman se při trénincích tvářil, jako že sambu nezvládne, dokonce přiznal, že z ní má strach. Kristýna uznala, že samba je těžká, ale dodala, že Roman je šikovný žák, takže to zvládnou. Podle Romana je samba veselá a hravá, podle Kristýny je spíš žhavá. Musíme uznat, že na parketu jsme potom viděli obojí. A byli jsme zvědaví, zda Romanovy houpavé pohyby porotu konečně uspokojí.

Ukázka

Zdeňkovi Chlopčíkovi se velmi líbila skladba, na kterou tento pár tančil. Dále prohlásil, že jsme v tomto vystoupení mohli dnes poprvé vidět opravdu sambový pohyb, že to Romanovi a Kristýně dohromady pěkně pasovalo, bylo to pěkné i rytmicky a že to hodnotí velmi dobře. Michael Kocáb jejich tanec označil za skvělý a nenašel prý žádnou chybu. Roman s Kristýnou byli tento večer jediní, kteří od poroty dostali i desítky.

5. večer
5. večer
 

Čtvrtí přišli na taneční parket Mahulena Bočanová s Jaroslavem Kunešem. V sestřizích z tréninků Mahulena strhaně přiznala, že je to „takový celý vykloubený“ a že samba je nejhorší tanec ze všech, co dosud tancovali. Jarda přidal, že samba chce aktivitu a neustálé pružení v nohách a že vše je velmi rychlé. Povedlo se jim s jejich egyptským pojetím samby zaujmout porotu? Mahulena si na začátku vystoupení trochu spletla kroky (bez upozornění poroty a kdyby se sama nepřiznala, tak by to většina nás diváků nepoznala) a později řekla, že „šla blbou nohou“. Jarda ji ale opravil, že ne „blbou“, ale „druhou“ nohou.

Ukázka

Eva Bartuňková Mahulenu pochválila a označila její tanec za výborný, ale všimla si chybiček na začátku jejich vystoupení. Viděla prý výbornou práci kotníků a chtěla by více smyslné boky. Michael Kocáb se připojil k hodnocení Evy Bartuňkové a dodal, že na to, jak vysoko hodnotí Mahulenu v této soutěži, to dnes pro něj nebylo „úplně top“.

5. večer
5. večer
 

Jako poslední dnes tančili Tomáš Dvořák s Kamilou Tománkovou. Při trénicích jsme viděli, jak se Tomášovi s Kamilou neustále přiházívají nějaká zranění, až si člověk musel položit otázku, zda se v sobotu vůbec dobelhají na parket. Kamila navíc dodalal, že ji ze samby hrozně bolí nohy. Tomáš porovnal tanec a atletiku a vyšlo mu, že jsou to hodně rozdílné disciplíny, ale společný je jim drill a spousta času strávená tréninkem. Tanec má prý ale tu výhodu, že vám při něm neprší na hlavu.

Ukázka

Vlastimila Harapese tento pár nezklamal, prý jako vždycky. Ale přiznal, že Kamila byla dominantnější a že Tomáše vlastně ani moc neviděl. Zdeněk Chlopčík se prý na Tomáše díval a doporučil mu napít se trochu té tequily, o které se zpívalo v písni, protože by pak měl možná vláčnější pohyby, které by Zdeněk Chlopčík uvítal. Ze základního sambového pohybu dopředu a dozadu si prý Tomáš zapamatoval hlavně ten dopředu a to moc sambové nebylo.

Společný valčík

 
5. večer
5. večer
 

A nakonec přišel bonbónek v podobě společné choreografie vídeňského valčíku. Měli jsme možnost vidět tanečníky v přímém srovnání, jednoho vedle druhého. A porot a také.

Trénink společné choreografie vedl taneční mistr Petr Odstrčil. Bylo hezké pozorovat, jak v tom velkém chumlu si každý profesionální tanečník brání tu svou celebritu a jak jí pomáhá. Třeba Petra Kostovčíková řekla, že někdo potřebuje na učení více času, ale že mu to pak zůstane v hlavě déle než někomu, kdo to zvládnul za chvilku. Mahulena zase prosila Jardu, aby na ni mluvil „tou jejich řečí“. Podle Honzy Tománka jemu a Jolaně standardní tance sedí a jsou tak položeni v tom tříčtvrtečním taktu, že ani nevědí, jak tančí ostatní.

Ukázka

Při samotném tanci jsme mohli obdivovat krásné róby tanečnic. A co obdivovala porota?

Vlastimil Harapes sledoval bedlivým pohledem Mahulenu Bočanovou a přiznal, že ho svým valčíkem naprosto okouzlila.

Podle Evy Bartuňkové byli všichni elegantní a ke každému si udělala několik poznámek. U Václava Vydry se jí líbilo, jak se díval na Petru jako švihák a elegán, ale malinko prý šidil přeměnu a trošičku se hrbil. Velikým překvapením byla pro ni Jolana Voldánová - nechala se úplně úžasně unášet po parketu, měla krásné držení, pohled vlevo. Roman Vojtek měl výborný drive, ale levou ruku měl trochu vpřed, takže přetlačoval svoji partnerku. Mahulena tančila krásně, skoro dokonale, k úplné dokonalosti chyběl větší úsměv na tváři. Tomáš Dvořák připadal Evě Bartuňkové výborný, plynulý, ale malinko opatrný.

Michaelu Kocábovi se líbila plynulost pohybu Mahuleny a Jardy. Byl také mile překvapen výkonem Jolany a Honzy a pochválil Jolanu za opravdu velký pokrok. Všimnul si také šatů tanečnic, nejvíce se mu líbila róba Kamily Tománkové.

Zdeněk Chlopčík už nedostal tolik prostoru, aby mohl zhodnotit všechny páry, jak měl připraveno. Takže ve zkratce řekl, že obdivuje všechny páry za to, že choreografii zvládli a pochválil je, že vypadali krásně. Chybičky se ale prý vyskytly: někdo šel trochu před hudbou a podobně. Nekrásnějším a nejelegantnějším párem byli pro něj Mahulena Bočanová s Jaroslavem Kunešem.

Příště bude tančit každý pár dva tance.

Taneční pár Tanec Vlastimil Harapes Eva Bartuňková Michael Kocáb Zdeněk Chlopčík Celkem
Taneční párRoman Vojtek,
Kristýna Coufalová
samba 10 10 9 10 39
Taneční párMahulena Bočanová,
Jaroslav Kuneš
samba 9 9 9 8 35
Taneční párVáclav Vydra,
Petra Kostovčíková
samba 7 7 7 5 26
Taneční párTomáš Dvořák,
Kamila Tománková
samba 9 8 8 7 32
Taneční párJolana Voldánová,
Jan Tománek
samba 8 7 7 6 28

Po sečtení diváckých SMS a hodnocení poroty soutěž v 5. večeru opustili Jolana Voldánová a Jan Tománek.