Domů

neděle 10. 12. 2006

ČT1 21:50 StarDance ...kolem dokola

P4:3 
Stopáž: 3 minuty
Rok výroby: 2006

Přidat do Osobního programu
Nastavit připomenutí

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

 

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 29688

Moderátoři

Fotogalerie

© foto: Petra Jansová

Tereza Kostková a Marek Eben
V civilu
Tereza Kostková
Marek Eben
 

Videoklip

Rozhovory

Tereza Kostková

moderátorka | výška 168 cm

Chodila jste do tanečních?
Jistě. Chodila jsem do tanečních do krásných sálů Obecního domu.

Který tanec jste měla nejradši?
Čaču, jive a tango.

Jaký tanec považujete za nejtěžší?
V tanečních jsem měla velký problém s foxtrotem. Vůbec jsem se nechytala a partner mě musel velmi dobře vést. Tango taky není nejjednodušší, zejména pak variace.

Co podle vás při tanci nejvíc bolí?
Záleží na tanci. Asi nohy, protože jsme na vysokých podpatcích. Když se jedná o opravdu vysokou eleganci, tak se pohybujete na jehlách a všechna váha je vpředu na špičkách.

Jak reagovala vaše rodina na to, že budete moderovat taneční soutěž?
Byli rádi a já také, protože výhodou spolupráce s Markem Ebenem je, že člověk nemusí nic doplňovat.

Marek Eben

moderátor | výška 185 cm

Chodil jste do tanečních?
Byl jsem v tanečních u Dušana Konečného. Ale než jsem k němu začal chodit, tak jsem v tanečních točil druhou řadu Kamarádů. Celý jeden díl vznikal právě u Dušana Konečného na Žofíně. Teď jsem ho po letech potkal a vypadá stále skvěle. Zřejmě je tancování zdravé.

Který tanec jste měl nejradši?
Asi waltz a jive. Co ale bylo v tanečních zajímavé, že se téměř nikdy nikomu nepodařilo zapamatovat jméno partnera. Pak jsem sondoval, čím to je. Zřejmě je to kvůli tomu, že se všichni představují tak ledabyle, že jim ani nerozumíte a je vám hloupé se zeptat. Obdobné situace prožívám teď u golfu.

Myslíte, že tanec je smyslná záležitost?
Tanec je určitě smyslný. Velký rozdíl je mezi klasickými tanci a těmi, co se tančí dnes. Jako by doba byla tak odosobněná, že ani tanečníci se dnes moc nedrží. Dřív byly společenské tance v těsném držení a přinášely úplně jiný zážitek. O to je mladá generace poněkud připravena.

Jak jsou na tom Češi v tanci v porovnání s ostatním světem?
Myslím, že jsou pozadu, protože taneční kultura se tady mnoho let nepěstovala. Tady se tančila polka a valčík a něco málo na tanečních zábavách. Ale kultura vysokého společenského tance tady vůbec nebyla v módě a je velmi příjemné, že se vrací.

V jakém tanečním rytmu je složená písnička Šaty dělají člověka?
Je to fox?

Co podle vás při tanci nejvíc bolí?
Řekl bych, že je to rozdílné u žen a u mužů, protože i jejich kroky jsou různé. Pány mohou hodně bolet ramena a zádové svaly od držení. Dámy? Nevím.

Jak reagovalo vaše okolí na to, že budete moderovat taneční soutěž?
Doma byli potěšeni. Ukázal jsem ženě britské pořady z BBC a ty se nám oběma moc líbily. Pokud se podaří laťka udržet takto vysoko, tak by to mohl být moc hezký pořad, protože je elegantní, noblesní a po delší době se na obrazovce objeví něco krásného. Ošklivého je tam, myslím, až dost. Po těch všelijakých reality show konečně bude v televizi pořad, kde někdo bude odměněn za to, že něco umí. Což je docela příjemné a je to pěkná noblesa. Těším se na to. Pro celebrity je to výjimečná příležitost, kdy dostanou hodiny tanečních tréninků od mistrů republiky v tancích a pro profesionály je to, řekl bych, návrat ke kořenům. Doufám, že bude hezký.