Speciální galavečer.
Hosté: Dionne Warwick, Sheryl Crow, Elvis Costello, Luther Vandross, Wynnona, All Saints, Chrissie Hynde, David Sanborn, George Duke a další.

Zpívající skladatel a klavírista B.Bacharach (1929) patří k nejvýznamnějším autorům světové pop music. Mimo jiné studoval hudbu u Bohuslava Martinů a Daria Milhauda. Jeho zásluhou byla pro svět populární hudby objevena D.Warwick, pro niž napsal spolu s Halem Davidem nepřeberné množství hitů: například Don't Make Me Over, Alfie, I Say A Little Prayer, A House Is A Not A Home nebo This Guy´s In Love With You nebo ústřední melodii k filmu Butch Cassidy a Sundance Kid - Raindrops Keep Falling On My Head a mnoho dalších filmových melodií. Během newyorského koncertu rekapituluje devětašedesátiletý Bacharach spolu s mnoha hosty svou téměř padesátiletou hudební cestu. Hosté: Sheryl Crow, Elvis Costello, Chrissie Hynde, Wynonna, Luther Vandross, skupiny Barenaked Ladies, Ben Folds Five, Vyzná se i ze svého vztahu k jazzu, proto zde spolu s ním vystoupí altsaxofonista David Sanborn a klavírista George Duke. Závěrem B.B. zazpívá za klavírem svou skladbu Alfie. (Slova: Hal David). Mimochodem: stejnojmenné album nahrál tenorsaxofonista Sonny Rollins (1966), spravedlivě dostalo v Down Beatu 5 hvězdiček.

Úvodem BB se zmíní, že chtěl být profesionálním hráčem amerického fotbalu, otec mu koupil klavír, matka ho nutila, aby denně hrál, jakmile přišel ze školy. Řekla mu nakonec, aby se rozhodnul sám, zda se hudbě chce věnovat. "Pokud s tím chceš skončit, je to na tobě." Pak objevil jinou hudbu jmen: Dizzy Gillespie, Thelonious Monk, Charlie Parker. Okamžitě se rozhodnul pro hudbu.

Napište nám