Hudebně zábavný pořad s hosty a klipy uvádí J. Korn (1990). Dále účinkují: K. Marková, M. Březinová, M. Holanová, M. Kubišová, M. Tučný, M. Winter, K. Hofman a další. Režie J. Vašta, jehož nedožité 90. narozeniny si dnes připomínáme

Krátce po listopadu 1989 se na obrazovkách Československé televize objevil hudební pořad Jiřího Korna To znám, který se svou dravostí odlišoval od dosavadní koncepce tohoto televizního žánru. Jeho nekonvenční přístup cílil na tehdejší mladou generaci a těžil z atmosféry nabyté svobody a nespoutanosti. V pořadu se formou vystoupení ve studiu či videoklipů představila pestrá škála dobových interpretů – jak úspěšných a populárních stálic, tak těch, kteří se vezli na vlně dobových trendů, které společně s nimi odnesl čas. Připomenout si je společně s obrazem pop music v prvních porevolučních měsících však stojí za to! V prvním vydání hudebního pořadu se setkáte s Martou Kubišovou na prahu své druhé pěvecké kariéry, Markétou Holanovou, Michalem Tučným, Inou i dvojicí německých interpretů – Klausem Hoffmannem a Mandy Winter.

Jméno režiséra Jaromíra Vašty (*21. 7. 1931 – †29. 5. 1996) je spojeno především s tvorbou populárních televizních pořadů šedesátých let minulého století, po omezení uměleckých aktivit se pak do televize mohl vrátit až po roce 1989. Narodil se ve Znojmě do učitelské rodiny, rodiče mu od dětství vštěpovali lásku k hudbě, kterou pak prezentoval ve své bohaté práci pro Československou televizi.

Napište nám