26 minut

11. listopadu 2022

Obsah dílu

Headlines — Devět z 21 uchazečů o post prezidenta porušilo pravidla transparentnosti volební kampaně — Podmíněný trest za přípravu terorismu — Sloučení obcí jako přínos pro státní rozpočet — Obchvat města v Králově Dvoře — Dopravní změny v Jindřichově Hradci — Sanace skály potrvá do prosince. — Stavba obřího jezu na Labi — Den válečných veteránů — Den válečných veteránů — Nedostatek dárců krevních destiček — Most u Protivína se musí zbourat — Uzavřená lávka v Přešticích na Plzeňsku — Okříšky na Třebíčsku můžou přepsat své dějiny

Části dílu

00:16
Headlines
  Přehled zpráv
  04:28
  Devět z 21 uchazečů o post prezidenta porušilo pravidla transparentnosti volební kampaně
   Zjistil to Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. Dokumenty zkoumá ještě Ministerstvo vnitra, zjišťuje, jestli splňují podmínky, které požaduje zákon.
   05:17
   Podmíněný trest za přípravu terorismu
    Podmíněný trest pro osmnáctiletého muže, který připravoval bombový útok na tři velvyslanectví v Praze. Rozhodl o tom brněnský krajský soud.
    05:46
    Sloučení obcí jako přínos pro státní rozpočet
     Až 10 miliard korun navíc by do státního rozpočtu mohlo přinést sloučení některých obcí. To je návrh Národní ekonomické rady vlády, která nedávno přišla s celým seznamem opatření, jak do budoucna ušetřit na státních výdajích.
     08:15
     Obchvat města v Králově Dvoře
      V Králově dvoře na Berounsku se otevřel zhruba kilometrový obchvat města. Stavba trvala přes rok a kraj vyšla na asi 40 milionů korun.
      09:02
      Dopravní změny v Jindřichově Hradci
       Město je plánuje hlavně u škol kvůli bezpečnosti. Se všemi projekty ale obyvatelé nesouhlasí. Jeden takový chtějí dokonce zastavit.
       10:55
       Sanace skály potrvá do prosince.
        V Ledči nad Sázavou dokončuje specializovaná firma zajištění části Šeptouchovského skalního masivu. Instalace sítí má zabránit padání kamenů na silnici.
        11:26
        Stavba obřího jezu na Labi
         Vědci se postavili proti průzkumu, který měl dokázat, že stavba obřího jezu na Labi v Děčíně je možná. Konkrétně, že lze přesunout na jiné místo ekosystémy, které se stavbou zničí.
         14:51
         Den válečných veteránů
          Vzpomínkové akce ke Dni válečných veteránů se dnes konaly po celé republice. Padlé si připomněli vojáci, politici i veřejnost. Během oslav bylo dopoledne na pražském Vítkově oceněno přes 100 účastníků mise v Afghánistánu.
          15:59
          Den válečných veteránů
           Letos je to 30 let od první československé zahraniční mise na Balkán. Pěší prapor tvořil 500 lidí, mezi nimi byl i praporčík Aleš Vranovský.
           17:59
           Nedostatek dárců krevních destiček
            Nedostatek dárců krevních destiček má dlouhodobě Institut klinické a experimentální medicíny v Praze. Lékaři je potřebují hlavě pro pacienty, kteří podstupují transplantace ale i při jejich zotavování.
            19:49
            Most u Protivína se musí zbourat
             Předpínací lana v nosné konstrukci jsou ve špatném stavu. Ukázal to průzkum, který po pádu mostu v italském Janově a lávky v pražské Troji, nechalo udělat státní silničáři.
             21:44
             Uzavřená lávka v Přešticích na Plzeňsku
              Jedná se totiž o důležitou stavbu vedoucí do nedalekých Příchovic. Uzavírka omezuje místní zahrádkáře, ale i školáky a pracující.
              23:25
              Okříšky na Třebíčsku můžou přepsat své dějiny
               Nejstarší písemná zmínka o městysi pochází z roku 1371. Rozbory keramiky, která se tam našla při výkopových pracích loni na podzim, ale potvrdily, že tam lidé žili o skoro 200 let dřív.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               14. listopadu 2022

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               21. června

               Začala stavba úseku D3 u motocentra u Tábora — Kamiony si zkracují cestu přes obec — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Praha koupí od Komerční banky kancelářskou budovu na Václavském náměstí — Výstraha na silné bouřky v Česku a na Moravě — Univerzita Karlova si připomíná přesně půlrok od tragické střelby na filozofické fakultě — Bezpečnost na vysokých školách — Opravy školních budov zkrátily vyučování — Výsledky 2. kola přijímacích zkoušek — Obec Nová Pec na jihu Šumavy od začátku prázdnin trvale uzavře pro motorová vozidla cestu na Jelení Vrchy — Sklizeň jetele v Libereckém kraji — Přáškování polí s kukuřicí — ČT natáčí nový seriál Limity — Začíná Mezinárodní divadelní festival Regiony

               21. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               20. června

               Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

               20. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               19. června

               Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

               19. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. června

               První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

               18. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               17. června

               Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

               17. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               14. června

               Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

               14. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               13. června

               Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

               13. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. června

               Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

               12. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               11. června

               Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

               11. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               10. června

               Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

               10. 6. 2024 na ČT1

               Napište nám