11. listopad 2022

Obsah dílu

Headlines — Devět z 21 uchazečů o post prezidenta porušilo pravidla transparentnosti volební kampaně — Podmíněný trest za přípravu terorismu — Sloučení obcí jako přínos pro státní rozpočet — Obchvat města v Králově Dvoře — Dopravní změny v Jindřichově Hradci — Sanace skály potrvá do prosince. — Stavba obřího jezu na Labi — Den válečných veteránů — Den válečných veteránů — Nedostatek dárců krevních destiček — Most u Protivína se musí zbourat — Uzavřená lávka v Přešticích na Plzeňsku — Okříšky na Třebíčsku můžou přepsat své dějiny

Části dílu

00:16
Headlines
  Přehled zpráv
  04:28
  Devět z 21 uchazečů o post prezidenta porušilo pravidla transparentnosti volební kampaně
   Zjistil to Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. Dokumenty zkoumá ještě Ministerstvo vnitra, zjišťuje, jestli splňují podmínky, které požaduje zákon.
   05:17
   Podmíněný trest za přípravu terorismu
    Podmíněný trest pro osmnáctiletého muže, který připravoval bombový útok na tři velvyslanectví v Praze. Rozhodl o tom brněnský krajský soud.
    05:46
    Sloučení obcí jako přínos pro státní rozpočet
     Až 10 miliard korun navíc by do státního rozpočtu mohlo přinést sloučení některých obcí. To je návrh Národní ekonomické rady vlády, která nedávno přišla s celým seznamem opatření, jak do budoucna ušetřit na státních výdajích.
     08:15
     Obchvat města v Králově Dvoře
      V Králově dvoře na Berounsku se otevřel zhruba kilometrový obchvat města. Stavba trvala přes rok a kraj vyšla na asi 40 milionů korun.
      09:02
      Dopravní změny v Jindřichově Hradci
       Město je plánuje hlavně u škol kvůli bezpečnosti. Se všemi projekty ale obyvatelé nesouhlasí. Jeden takový chtějí dokonce zastavit.
       10:55
       Sanace skály potrvá do prosince.
        V Ledči nad Sázavou dokončuje specializovaná firma zajištění části Šeptouchovského skalního masivu. Instalace sítí má zabránit padání kamenů na silnici.
        11:26
        Stavba obřího jezu na Labi
         Vědci se postavili proti průzkumu, který měl dokázat, že stavba obřího jezu na Labi v Děčíně je možná. Konkrétně, že lze přesunout na jiné místo ekosystémy, které se stavbou zničí.
         14:51
         Den válečných veteránů
          Vzpomínkové akce ke Dni válečných veteránů se dnes konaly po celé republice. Padlé si připomněli vojáci, politici i veřejnost. Během oslav bylo dopoledne na pražském Vítkově oceněno přes 100 účastníků mise v Afghánistánu.
          15:59
          Den válečných veteránů
           Letos je to 30 let od první československé zahraniční mise na Balkán. Pěší prapor tvořil 500 lidí, mezi nimi byl i praporčík Aleš Vranovský.
           17:59
           Nedostatek dárců krevních destiček
            Nedostatek dárců krevních destiček má dlouhodobě Institut klinické a experimentální medicíny v Praze. Lékaři je potřebují hlavě pro pacienty, kteří podstupují transplantace ale i při jejich zotavování.
            19:49
            Most u Protivína se musí zbourat
             Předpínací lana v nosné konstrukci jsou ve špatném stavu. Ukázal to průzkum, který po pádu mostu v italském Janově a lávky v pražské Troji, nechalo udělat státní silničáři.
             21:44
             Uzavřená lávka v Přešticích na Plzeňsku
              Jedná se totiž o důležitou stavbu vedoucí do nedalekých Příchovic. Uzavírka omezuje místní zahrádkáře, ale i školáky a pracující.
              23:25
              Okříšky na Třebíčsku můžou přepsat své dějiny
               Nejstarší písemná zmínka o městysi pochází z roku 1371. Rozbory keramiky, která se tam našla při výkopových pracích loni na podzim, ale potvrdily, že tam lidé žili o skoro 200 let dřív.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               14. listopad 2022

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               1. červen

               Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

               1. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               31. květen

               Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

               31. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               30. květen

               Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

               30. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               29. květen

               Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

               29. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               26. květen

               Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

               26. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               25. květen

               Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

               25. 5. 2023 na ČT1

               Napište nám