Na Vysočině začala zdravotníky očkovat nemocnice v Pelhřimově. Zájem tam má 60 % zdravotníků. Pražská lanovka na Petřín bude rekonstruována. Vyměněna bude trať a nové budou i vozy.

Obsah dílu

Strategie očkování

Po některých krajích, které chtějí postupovat po vlastní linii, taky ministr zdravotnictví Jan Blatný představil ústřední, vládní strategii očkování proti koronaviru v Česku. Počítá s tím, že do konce února by vakcínu mělo dostat půl milionu lidí.

Očkovací plán

Jihočeský kraj má pro očkování proti covidu plán velkých očkovacích center, která mají být v každém okresním městě. Počítá se s tím, že pro ně budou využité prostory výstavních a sportovních hal, popř. školy nebo nevyužívané nemocniční pavilony.

Očkování v nemocnicích na Vysočině

Na Vysočině dnes začala zdravotníky očkovat další nemocnice - v Pelhřimově. Zájem tam má 60% zdravotníků

Očkování v domovech pro seniory

V Praze se na očkování proti koronaviru připravují velké domovy pro seniory. V prvních by se s vakcinací mělo začít zítra, další mají následovat ještě do konce týdne.

Kdy proběhne očkování veřejnosti?

Očkování dalších lidí – zájemců z řad veřejnosti v ordinacích praktických lékařů – má být podle VZP možné nejdříve v březnu. Rezervační systém bude termíny stanovovat podle věku, zdravotního stavu i vykonávaného zaměstnání.

Poplatky za služby a energie

Nový rok a s ním nové ceny - i to je každoroční rutina. Někde města a obce zvyšovaly poplatky za odpad, někde za psy. Nejčastěji a nejvíc se ale letošní zdražení dotýká cen za vodu a teplo.

Vyšetřování Silvestra

Policie vyšetřovala posezení desítek turistů v městských lesích Hradce Králové na Silvestra. Porušenípředpisů nezjistila a případ odložila.

Vysvědčení může vypadat jinak

Pokud vzdálená, online výuka bude trvat i na konci ledna, nemusí žáci základních a studenti středních škol pololetní vysvědčení dostat v tomto, obvyklém termínu, ale později, až to bude možné.

Změna uzemní hranice a tím i změna dokladů

Na jihozápadě Čech, v Plzeňském kraji, se s Novým rokem změnily územní hranice dvou okresů. A znamená to, že pětitisícové město Holýšov a s ním dalších osm obcí už nepatří do okresu Domažlice, ale do okresu Plzeň-jih.

Frýdštejn už nespadá pod Turnov

Od 1. ledna je součástí obce s rozšířenou působností Jablonec nad Nisou, kde obyvatelé Frýdštejna vyřídí všechny svoje úřední záležitosti. Diskuse o tom, kam malou obec přiřadit, trvaly dvacet let.

Policie pátrá po útočníkovi v Praze

Kriminální policie v Praze pátrá po nebezpečném útočníkovi, který v minulých dnech zaútočil hned na několik žen a ohrožoval je při tom nožem. Poté, co na Hlávkově mostě napadl a okradl 25 letou ženu.

Ředitel nemocnic v Pardubicích a v Chrudimi rezignoval

Miroslav Sirový odchází na vlastní žádost z osobních důvodů po 11 měsících ve funkci.

Situace v nemocnicích v Karlovarském kraji

Nemocnice v Karlovarském kraji jsou na hraně kapacit lůžkové péče. Řešit to bude krizový štáb kraje – hejtman Petr Kulhánek už ho kvůli tomu svolal.

Řadě nemocnic chybějí zaměstnanci, kteří by pečovali o přibývající pacienty s covidem 19

Obracejí se proto zejména na lidi se zdravotnickým vzděláním, kteří aktuálně působí mimo obor, aby přišli a pomohli.

Výstraha na sníh platí i pro Vysočinu

Napadnout by mohlo až 10 cm sněhu.

Hlídka na jezerech

Strážci šumavského národního parku budou spolu s policisty hlídat jezera na území rezervace. I když na ně platí zákaz vstupu, mnoho lidí ho nedodržuje. Přes jezera chodí nebo na nich bruslí, a to přesto, že třeba hladina Lipna není zamrzlá dost, aby to bylo bezpečné.

Starostka Žatce u soudu

90 tisíc korun a zákaz řízení na jeden rok k tomu – to je trest pro bývalou senátorku hnutí ANO a bývalou starostku Žatce Zdeňku Hamousovou – za to, že byla ve svém městě policií přistižena při řízení s víc než 1,5 promile alkoholu v krvi.

Rekonstrukce lanovky na Petřín

Pražská lanovka na Petřín bude rekonstruována – vyměněna bude trať a nové budou i vozy. Na jejich podobu hlavní město vypíše designovou soutěž – požadované bude, aby mj. byly lehčí a díky tomu mohly přepravovat víc cestujících než ty dosavadní.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD