S přechodem ČR do 3. stupně protiepidemického systému se otevřely obchody, služby, restaurace, vnitřní sportoviště, galerie a památky. Obrovský zájem zákazníků zaznamenaly zejména hospody a kadeřnictví. Zkoušky žadatelů o zbrojní průkazy nabírají kvůli vládním nařízením zpoždění. Problémy mají hlavně zájemci o zbrojní průkaz, kteří už byli u zkoušek před začátkem nouzového stavu a neuspěli.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

V Česku se uvolnila část opatření

Ode dneška je Česko ve třetím z pěti stupňů systému PES. Přechod do mírnějšího stupně umožnil rozvolnění řady protiepidemických opatření. Otevřené tak už můžou být všechny obchody.

Otevřely restaurace a hospody

I provozovatelé restaurací už přivítali první hosty. Od neděle své podniky uklízeli, dezinfikovali a připravovali se na přísná hygienická opatření, která musejí zajistit.

Otevřela holičství a kdeřnictví

Natáčeli jsme v holičství v centru Hradce Králové. Otevřelo už brzy ráno.

První návštěvníky přivítaly také bazény a posilovny

V Pardubicích si do nich hned ránonašly cestu desítky lidí. Kvůli stále omezeným možnostem vstupů se zájemcům vyplatí předem si ověřit volné kapacity.

Vánoční trhy

Lepší podmínky mají ode dneška také trhovci. Třeba plzeňské náměstí se stánky už zaplnilo. Aby tam všechny přípravy na tradiční adventní trhy stihli, pořadatelé je začali chystat už v neděli.

Otevření hotelů a penzionů

Na příjezd prvních hostů se chystali také na jednom z nejchladnějších míst v Česku v osadě Jizerka. Ubytování tady poskytuje osm zařízení.

Sníh komplikoval dopravu

Sníh a ledovka ráno zkomplikovaly dopravu v Česku. Například naVysočině a ve Středočeském krajivyjížděli hasiči kedvěma desítkám nehod.

Lanovkou se lidé do restaurací na Pustevnách nedostanou

Atrakce pro výletníky, dopravní prostředek ale taky jedna z mála možností, jak se dostat na vrchol Pusteven. Lanovka se dle nařízení vlády dne zastavila. Minimálně na deset dní.

Zkoušky žadatelů o zbrojní průkazy nabírají kvůli vládním opatřením zpoždění

Dnes se po víc než měsíci otevřely střelnice. Problémy teď mají hlavně zájemci o zbrojní průkaz, kteří už byli u zkoušek před nouzovým stavem a neuspěli. Po třech měsících je mohli opakovat. Jenže kvůli zdržení na ně dojde řada zřejmě až na začátku příštího roku.

Otevírají se hrady a zámky

Mírnější opatření proti šíření koronaviru umožnilo otevřít zimní prohlídkové trasy na památkách. Například v jižních Čechách je teď alespoň omezeně nabízejí Český Krumlov a Hluboká nad Vltavou.

Památník Terezín otevírá

Po šesti týdnech se lidem otevírají také muzea a galerie. Své brány, po nucené pauze otevře také Památník Terezín. Ten ročně navštíví až 300 tisíc lidí, většinou cizinců. Letos to ale bylo jiné.

Své brány dnes znovu otevřelo také Národní muzeum v Praze

Už ráno před otevřením se tam vytvořila krátká fronta. Zájem byl hlavně o výstavu "Sluneční králové".

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD