V nemocnici Jindřichův Hradec platí zákaz návštěv na všech odděleních následné péče. Zařízení tím reaguje na počet případů koronaviru a brání zavlečení nákazy mezi nejohroženější skupinu obyvatel. Omezení, uzavírky, ale i kolony před Českým Krumlovem komplikují řidičům cestu z Českých Budějovic na jih. Trasy na Lipno a Dolní Dvořiště jsou přetížené hustým prázdninovým provozem.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Demonstrace proti opatřením v Moravskoslezském kraji

Lidé v centru Ostravy demonstrují. Protestem reagují na páteční znovuzavedení mimořádných opatření tamní krajské hygienické stanice, které podle nich bylo chaotické a bezohledné.

Nemocnice v Jindřichově Hradci omezila návštěvy

V nemocnici v Jindřichově Hradci ode dneška platí zákaz návštěv na všech odděleních následné péče.

Ve Větrníém Jeníkově skončila karanténa.

Lidé musí nosit roušku ale dál - třeba v obchodech.

Zbrojaři přežili koronavirovou krizi bez potíží, zatím...

Koronavirová krize způsobila obrovské ztráty taky v průmyslu. Naopak například zbrojaři výrazné potíže nezaznamenali, zatím…

Dostavba dálnice D3 u Tábora se opět prodlužuje

Jihočeský kraj musí znovu projednat, zda nařídí vyvlastnění pozemků a motocentra u dálnice D3. Tento krok přitom před čtvrt rokem zamítl.

V Liberci uzavřeli silnici na Ještěd

Oprava se týká se zhruba tříkilometrového úseku z Horního Hanychova na Výpřež. Vozovka má sice od roku 2008 nový povrch, ale silnice praská a částečně se bortí ze svahu.

Dopravní komplikace na jihu Čech

Uzavírky a kolony před Českým Krumlovem komplikují řidičům cestu z Českých Budějovic směrem na Lipno nebo Dolní Dvořiště. Zároveň situaci komplikuje i plánovaná objížďka pro nákladní auta, a to kvůli uzavírce netřebického mostu.

Škody po požáru v Museu Kampa

Ministerstvo kultury finančně pomůže Nadaci Jana a Medy Mládkových s restaurováním uměleckých děl poničených zplodinami požáru, ke kterému došlo minulý týden v Museu Kampa.

Zabezpeční památek proti požáru

V depozitářích galerií jsou desítky a někde i stovky obrazů uložené na malém prostoru těsně vedle sebe. Požární systém je sice moderní, prostory ale na řadě míst nevyhovující.

Plzeňský kraj řeší problémy s dopravcem

Pozdní příjezdy, zrušené spoje, zmatky v cenách jízdného i nedostatek informací. Takovými problémy s novým dopravcem na Plzeňsku se dnes zabývalo mimořádné jednání zastupitelstva kraje.

Prahou hýbe spor o výši jízdného v městské dopravě

V pražské koalici probíhají debaty o tom, zda cenu jízdenek zvýšit, nebo snížit.

Sdílené koloběžky míří do Pardubic

Do Pardubic míří sdílené elektro-koloběžky. Dnes se na tom dohodli radní města.

Prevence kriminality v Sokolově

Sokolovská radnice se obává, že přijde o své asistenty prevence kriminality. Hrozí, že z původních dvanácti, zbudou jen čtyři. Projekt z Evropské unie, která jejich službu financuje, pomalu končí.

Kryt pod městem lidem

Desítky let byl veřejnosti skrytý. Protiatomový kryt v centru Ústí nad Labem nově vlastní muzeum a chce ho lidem ukázat.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD